Skip to main content

Randevu tartışması

Muş Haber Fotoğrafı

Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat İnanç, çok yoğun bir şekilde çalıştığını randevu isteyenlerin programlarına göre değil, kendi programlarına göre randevu verdiklerini söyledi.

Eğitim-Sen Muş Şubesi üyeleri, Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat İnanç ile 2 aydan beri görüşemediklerini, İnanç’ın bu tutumunun Eğitim-Sen üyelerini dışlamak olduğunu belirterek basın açıklamasında bulundular. Görüşmek için geldikleri Eğitim Fakültesi önünde basın açıklaması yapan Eğitim Sen Muş Şube Başkanı Nimet Sezgin, Rektör’ün içeride olduğunu buna rağmen görüşemediklerini söyledi.

Konu ile ilgili olarak görüşünü aldığımız Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat İnanç, göreve başladıkları günden bu yana çok yoğun bir tempo ile çalıştıklarını ve herkese randevu veremediklerini söyledi. İnanç, çalışmalardan fırsat buldukça görüşmek isteyenlerle bir araya geleceklerini bunu da programlarına göre belirlediklerini söyledi.

Eğitim Sen Muş Şube Başkanlığının 2 aydır randevu etmelerine rağmen görüşemedikleri yönündeki sorularımızı yanıtlayan Rektör İnanç, “biz herkese eşit mesafedeyiz. Randevu talepleri kurumumuzun ilgili birimlerinde mevcuttur. Bilindiği gibi üniversitemiz yeni kuruldu, çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Fırsat buldukça da görüşmelerde bulunacağız. Ancak randevu talep edenlerin istediği zamanlar değil. Programımıza göre hareket edeceğiz” dedi.

Dün saat 16.00 sularında Eğitim Fakültesinde bulunan Rektörlük makamına giden ve Rektörle görüşmek isteyen Eğitim Sen Muş Şube Başkanlığı üyeleri Eğitim Fakültesi önünde basın açıklaması yaptılar. Grup adına basın açıklaması yapan Eğitim-Sen Muş Şube Başkanı Nimet Sezgin yapmış olduğu açıklamasında; “Yaklaşık iki aylık bir süreden Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Sayın Nihat İnanç ile görüşme talebinde bulunduk. Ancak bu görüşmemiz maalesef gerçekleşmedi. Bu sebeple 20 Kasım 2008 Perşembe günü Rektör Sayın İnanç ile görüşmek üzere Eğitim Fakültesine geldik. Ama Sayın Rektör olmadığı için geri dönmek zorunda kaldık. Bugün tekrar burada rektör ile görüşmek için geldiğimizde, arkadaşlarımıza rektörün burada olmadığını söylediler. Fakat rektör içeride birileri ile görüşüyordu. İkinci kez görüşme talebimizi iletmek için giden arkadaşımıza, “rektör burada yok ve biz sizi içeri almayacağız” yanıtını vererek arkadaşlarımızı dışarı çıkarmışlardır. İki aydan beri sergilenen bu tutum ve tavrın, farklı bir zihniyete hizmet olduğunu belirtmek istiyoruz. Bugün görüşme talebimizi reddeden rektör’ün en kısa süre içerisinde bizim ile görüşme talebinde bulunmasını beklerken, arkadaşlarımızdan birinin çağırılarak, “arkadaşlarınızı toplayın ve gidin” cevabı tamamen hayal kırıklığıdır. Her kesimden insanlarla görüşen, ancak bize gelince farklı bir tutum sergileyen Sayın İnanç’ın bu tutumunu anti demokratik buluyoruz. Muş’ta yetkili bir sendika olan Eğitim-Sen yöneticileri ve üyeleri ile görüşmekten kaçan Sayın Rektör’ün bu tutumunu kınıyor ve bizimle görüşünceye kadar demokratik tepkilerimizin devam edeceğini belirtmek istiyoruz” diye konuştu.

Eğitim Fakültesi önünde basın açıklaması yapan Eğitim Sen Muş Şube Başkanlığı üyeleri daha sonra alkışlar eşliğinde dağıldı.

 Muşun Sesi Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri