Skip to main content

Polisevine süper makyaj

Muş Haber Fotoğrafı

Yaklaşık 4 ay önce başlayan onarım ve tadilat çalışmalarından sonra 3 yıldızlı otelleri aratmayacak kapasiteye sahip olan Muş Polis Evi dün düzenlenen tören ile hizmete açıldı. 211 bin YTL harcama yapılarak görkemli bir hale getirilen polis evi göz kamaştırdı.

Saygı duruşu ve istiklal marşından sonra başlayan Polis Evinin tadilat sonrası açılış törenine Vali Erdoğan Bektaş, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Burhanettin Aktı, Belediye Başkanı Necmettin Dede, Cumhuriyet Başsavcısı Feridun Süzer, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat İnanç, kamu kurum amirleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Açılış töreninde konuşan Vali Erdoğan Bektaş, Muş’a yeni bir öğretmen evi kazandırma çabası içerisinde olduklarını kaydetti. Vali Bektaş, “Polis evi de ilimizin önemli ihtiyaçlarından bir tanesidir. Ben geldiğimde gördüğüm kadarıyla şartları iyi değildi, sağ olsun müdür bey aylardır uğraşıyor ve son haline getirdiler. Gerçekten kurum biraz daha gözle görülür, elle tutulur hale getirilmiş oldu. Bu tip tesisler özellikle sıkıntılı bir bölgede, sıkıntılı bir görev yapan polis arkadaşlarımızın, amir, memurlarımızın ve diğer kamu görevlilerinin rahatlaması, dinlenmesi bir ölçüde bazı ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla gerçekten işe yarıyor, gerçekten faydalı tesisler. Bunları mutlaka daha iyiye, en iyi şekilde olması gerekiyor ilimizde düzgün kapasiteli bir polis evimiz yok, öğretmen evimiz yok, bir sosyal tesisimiz yok, bunların her birisi bir ihtiyaç. Umarız polis evi bu şekilde bir düzenleme ile kısmen de olsa bu ihtiyacı karşılayacaktır” dedi.

Kamu personellerinin ihtiyaçlarını karşılayacak bir öğretmen evinin olması gerektiğini kaydeden Vali Bektaş, “Biz daha iyi öçlükte bir öğretmen evi için girişimlerde bulunuyoruz. İnşallah o girişimlerden de sonuç alırsak şehrin de ihtiyacını karşılayacak, kamu personelimizin ihtiyacını karşılayacak uygun şartlarda bir öğretmen evi oluşturmak üzere elimizden geleni yapıyoruz. Umarız o konuda da başarılı oluruz ve inşallah polis evi de kendini daha da yeniler daha da büyütür. Gelişen şehrimizin, gelişen ilimizin ihtiyaçlarını karşılayacak hale gelir diye temenni ediyoruz” şeklinde konuştu.

Polis evinin tadilat sonrası açılış programında konuşan Muş Emniyet Müdürü Şükrü Rafet Mert, “Müdürlüğümüze ait Polis evi hizmet binası, 1950’li yıllarda İl Özel İdaresi tarafından yaptırılmıştır. Daha sonraki yıllarda şahıslar tarafından kiralanıp otel olarak, Şeker Fabrikası Hizmet Binası olarak ve Bayındırlık Müdürlüğü Hizmet Binası olarak kullanılmıştır. 1987 yılında eklemeler yapılarak polis evi olarak faaliyete girmiş ancak söz konusu bina yapıldığı tarihten itibaren bugüne kadar detaylı bir onarım görmemiştir. 2 bin 329 metrekare alan üzerinde yer alan polis evi hizmet binasının kapsamlı bir şekilde onarımının yapılması için, 11 Şubat 2008 tarihinde ilimiz Bayındırlık ve İskan Müdürlüğüne ödenek teminine esas yaklaşık maliyetin belirlenmesi için keşif yaptırılmış, yaptırılan keşfe göre 174 bin 123 YTL ödeneğe ihtiyaç duyulduğu tespit edilmiş, tespit edilen miktar, Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı’ndan karşılanmıştır. Bu bağlamda, 11 Temmuz 2008 tarihinde bakım ve onarım işinin ihalesine çıkılmış ve 01 Ağustos 2008 tarihinde onarıma başlanmış olup 01 Aralık 2008 tarihinde tamamlanarak bugün ki son şekli verilmiştir. Polis evimiz 150 kişilik büyük salon, iki dinlenme salonu, toplantı salonu ile üç süit oda, beş duble oda ve 19 adet iki kişilik oda oluşturularak binada duvarlar dışında hemen hemen her şey yenilenmiştir. Onarım işleri için toplam 154 bin YTL harcanmış, tefrişatı için ise anlaşmalı olduğumuz bankanın vermiş olduğu promosyon parasından 40 bin YTL, polis evi bütçesinden 17 bin YTL olmak üzere 211 bin YTL kullanılmıştır” dedi.

Mert, “Teşkilatımıza devamlı destek olan Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfına, Sayın İçişleri Bakanımız Beşir Atalay’a, Sanayi ve Ticaret Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan’a, Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Oğuz Kaan Köksal’a, hiçbir zaman bizlerden desteklerini esirgemeyen Muş polis evinin yenilenmesi ile ilgili olarak da her safhada önderlik eden Sayın Valimize, önceki Valimiz İbrahim Özçimen’e Sayın Belediye Başkanımıza, binanın yapımı aşamasında maddi ve manevi katkıları olan İnşaat Emlak Daire Başkanımıza, Polis evi Müdürlüğü Personeline, emeği geçen Emniyet müdür yardımcısından işçisine kadar tüm teşkilat mensuplarımızdan Müteahhit ve inşaat ustalarına kadar herkese, her aşamada destek olan eşime ve tüm teşkilat mensubu eşlerine törenimize teşrifleriyle bizlere güç veren değerli konuklara, saygıdeğer Muş halkına ve kıymetli basın mensuplarına en derin şükranlarımı, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Polis evi tadilat sonrası açılış programına İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın telgraf çektiği kaydedildi. Konuşmaların yapılmasından sonra açılış kurdelesini Vali Erdoğan Bektaş, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Burhanettin Aktı ve Emniyet Müdürü Şükrü Rafet Mert kesti.
Açılış programına katılanlar yatakhane, oturma ve yemekhane bölümlerinde incelemelerde bulundu.

 Muşun Sesi Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta Besiciler Yaylalarda Koyun Kırpmaya Başladı

Muş’ta havaların ısınmasıyla birlikte yaylalara çıkan besiciler, hayvanlarının yazlık bakımlarına başladı. Kurtik Dağı…

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Eğitim Haberleri

Bejna Fırat’ın İlham Veren Hikayesi

Varto’dan Yükselen Bir Başarı Hikayesi: Bejna’nın Azmi ve İyilikseverlerin Dayanışması Muş’un Varto ilçesine…

Muş’ta Coşkulu Mezuniyet Töreni

Muş’ta gerçekleşen mezuniyet töreni, Vali Avni Çakır ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Alican’ın…

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri