Skip to main content

Planlama kadrosuna yardımcı olınıyor

Muş Haber Fotoğrafı

Muş Valiliğinden yapılan açıklamada, İçişleri Bakanlığı taşra teşkilatında Genel İdare Hizmetleri Sınıfından boş bulunan 40 adet İl Planlama Uzman Yardımcısı kadrolarına Giriş Sınavı için Sözlü Sınav ile personel alınacağını bildirdi.

Yapılan açıklamada; Ekonomi, Maliye, Hukuk, İdari Bilimler, İşletme ve İstatistik alanlarında dört yıl süreli Fakülte veya Yüksekokul mezunlarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki en az dört yıl süreli Fakültelerden mezun olmak, 2- 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, Son müracaat tarihi itibari ile 30 yaşını doldurmamış olmak. Erkek adaylar için askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik hizmetini yapmış veya ertelemiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak. Ancak, müracaat tarihinde askerlik hizmetinde bulunanlardan en geç 31.12.2008 tarihinde terhis olacaklar sözlü sınava kabul edilirler. Araştırmacı, düşündüğünü anlatabilme ve karşısındakini inandırabilme yeteneğine, analiz, sentez ve yorum gücüne sahip olmak. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı ile özürlü bulunmamak, memleketin her ikliminde iş görme ve her vasıta ile gezip dolaşma kabiliyeti bulunduğunu ve bu hususlarda herhangi bir engeli bulunmadığını tam teşekküllü devlet hastanelerinin sağlık kurullarından alınacak raporla belgelemiş olmak. 7- 30 Haziran – 01 Temmuz 2007 veya 28 – 29 Haziran 2008 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSSP31) puanı 70 ve üzeri olmak.

BAŞVURU İÇİN İSTENİLECEK BELGELER
Diploma veya mezun olduğunu gösterir belgenin aslı ve fotokopisi, Nüfus Cüzdanı aslı ve fotokopisi, (T.C. Kimlik Numaralı), ( KPSSP 31) Sonuç belgesinin aslı ve fotokopisi, Bakanlığımız Personel Genel Müdürlüğünden veya internetten (www.icisleri.gov.tr) temin edilerek doldurulmuş resimli İş Talep Formu, Sınava katılabilmek için İş Talep Formu ve istenilen Belgeler ile birlikte 18 – 31 Aralık 2008 tarihleri arasında çalışma saatleri içinde Personel Genel Müdürlüğünde bulunan Sınav Bürosuna bizzat müracaat edilecektir. Posta ile müracaatlar kabul edilmeyecektir. Başvuruları kabul edilenlerin (KPSSP 31) Puanlarına göre değerlendirilmeleri yapılarak en yüksek puandan başlamak üzere ilan edilen kadronun 4 katı aday (160 kişi) giriş sınavına girmeye hak kazanacaktır. 160 kişi ile aynı puana sahip adaylarda giriş sınavına alınacaktır. Giriş sınavına (Sözlü) girmeye hak kazanan adayların isim listesi Bakanlıkça 23 Şubat 2009 tarihinde Bakanlık kapılarına asılmak suretiyle ve Bakanlığımızın internet adresinden (www.icisleri.gov.tr) yayınlanmak suretiyle ilan edilecektir. Sözlü sınava alınacak adayların adreslerine tebligat yapılarak Sözlü sınav tarihi bildirilecektir. Ekonomi, Maliye, İstatistik, Hukuk, İşletme, İdari Bilimler, İnkılâp Tarihi, Türkçe ve Yabancı Dil. Sözlü sınav sonunda 100 Puan üzerinden yapılacak değerlendirme sonucunda; 70 puanın altında olmamak kaydıyla en yüksek puandan başlamak üzere başarı sıralaması yapılacak ve asil ve yedek liste belirlenecektir. İl Planlama Uzman Yardımcılığına atamalarda adayların tercihleri ve başarı sırası esas alınacaktır. Asil olarak sözlü sınavı kazanan adayların Bakanlıkça belirlenecek bir tarihte atamaları yapılacaktır. Sözlü sınava alınan ve kazananlardan, İş Talep Formunda gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacaktır. Bu durumda olanların ataması yapılmış olsa dahi iptal edilecektir. Bunlar hiçbir hak talebinde bulunamayacaktır.

 Muş Ovası Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri