Türkiye genelinde olduğu gibi Muş iline son bir hafta için aşırı derecede kar yağışı oldu.Yağan Kar nedeni Ana yollar,Şehir merkezinde buluna ara sokaKlar evler karlarında kalır iken, bunları en ilginç tarafı park edilen araçların kardan dolayı kaybolmasıdır.

Kardan kaybolan araçlarını bulmak için Muş iline gelen pazarlamacılar veya misafirler aracını park ettiği yerde karla kaplı olduğunu görünce şok oldular. Hangi araçlarını kendilerine ait olduğunu bulmak için araçların önlerini kürekle atıp plakaları kontrol ettiler.

Muş iline bir ilaç firması temsilcisi pazarlamacısı Ahmet Türk” Ben sürekli doğu ve güneydoğu Anadolu bölgesini gezer ilaç pazarlamacılığını yapıyorum. Gittiğim illerde her zamanki günlük rutin işlerim yaptım önce işimi bitirdim akşam kaldığım otelin önüne aracımı park ettim bu ana sorun yok. Ama Sabah Kalktığımda park ettiğim aracımı bulamadım her taraf bembeyaz karla kaplı bütün araçlar karlar altında kalmış.

Karlar altında kalan aracımın hangisini bulabilmek için araçların plakalarına bakarak öyle buldum ve benim gibi otelide kalan diğer yabancılar ise onlarda araçlarını plakalarına bakarak aradılar.” dedi.  Haber / Fotoğraf: Mikail Gökarslan

 NULL