Muş’ta görev yapan hekimler tarafından kurulan Özel Şifa Tıp Merkezi açıldı. Cumartesi Günü Açılışı Yapılan Özel Şifa Tıp Merkezinin açılış konuşmasını yapan kuruculardan Operatör Doktor Reşit Sönmez, Muş’un sağlık sorunlarına bir nebzede olsa katkıda bulunmak için böyle bir girişim yaptıklarını belirtti. Özçimen, İçişleri Bakanlı Teftiş Kurulu Başkanı Kerem Al, vali yardımcısı Murat Sefa Demiryürek, Muş Milletvekilleri, Belediye başkanı Necmettin Dede, İl Emniyet Müdürü, Garnizon komutanı, Siyasi parti temsilcileri, Resmi kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

blankAçılış töreninde bir konuşma yapan vali yardımcısı Murat sefa Demiryürek Muş’un böyle bir tıp merkezine ihtiyacı olduğunu belirterek, “Muş ekonomik açıdan son il görünüyor. Ama Muş’ta yapılan hizmetler çevre illerle kıyaslandığında hiçte öyle görünmüyor. Hizmetlere bakıldığında Muş ön sıralarda yer alıyor. Muşluların burada şifa bulmalarını temenni ediyorum” dedi.  
Ak parti Muş Milletvekili Dr. Medeni Yılmazda Açılışta bir konuşma yaptı. Daha sonra Hastanenin kurucularından Operatör Doktor M. blankReşit Sönmez günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaparak, tıp merkezi hakkında teknik bilgiler verdi.
Operatör Doktor Reşit Sönmez 9 Uzman Doktor, 1 pratisyen, 1 diş hekimi ve 30 yardımcı sağlık personeli ile hizmete başladıklarını belirterek şöyle konuştu; “12 adet poliklinik, 24 saat hizmet veren acil üniteleri, yoğun bakım, yatan hasta servisi, 2 ameliyathane, diş ve endoskopi üniteleri tam teşekküllü olarak hizmete açılmıştır. Ayrıca tüm grafiklerin çekildiği röntgen ünitesi, mamografi, doplar ve ultrason üniteleri hastanemizde mevcuttur. Detaylı tetkiklerin yapıldığı mikrobiyoloji ve biyokimya laboratuarlarımız tam donanımlı olarak hizmete girmiştir. Kapalı ve birçok diğer ameliyatların yapılacağı çift ameliyathane üniteleri pek yakında hizmete başlayacaktır. Hastanemizde güler yüz, ilgi ve tıp etiği ön planda tutulacaktır ” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından açılış kurdelesini Milletvekilleri, vali yardımcısı Murat sefa Demiryürek ve Belediye Başkanı Necmettin Dede kesti. daha sonra tıp merkezinde dolaşan misafirler tıp merkezi hakkında bilgi aldı.

blank blank

 NULL