Skip to main content

Özbey jüri üyesi

Muş Haber Fotoğrafı

Yerel medyanın desteklenmesi amacıyla Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Konrad Adenauer Stiftung’un 1998 yılında başlattığı Yerel Gazetecilik Ödüllerine başvurular başladı. Muş Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Emrullah Özbey Jüri üyesi seçildi

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) 2011 Yerel Gazetecilik Ödüllerine başvurular başladı. Cemiyet bu ödülleri, demokrasi kültürünün güçlendirilmesi, halkın bilgilenme ve gerçekleri öğrenme hakkının kullanılmasının yaygınlaştırılması ve yerel gazeteciliğin güçlenmesini sağlamak amacıyla düzenliyor.
Yerel gazetecilik ödülünün, yerel gazetelerde çalışan gazetecileri kapsadığını belirten TGC Genel Sekreteri Sibel Güneş, yerel medya ödüllerinin yerel konuları en iyi değerlendiren ve mesleki kurallara uygun haber üreten gazetecilere verilmesinin hedeflendiğini vurguladı.
JÜRİ ÜYELERİ
TGC 2011 Yerel Gazetecilik Ödüllerini belirleyecek jüri üyeleri şu isimlerden oluşuyor: Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Erinç, Konrad Adenauer Stiftung Proje Temsilcisi Bekir Öncel, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Sibel Güneş, Milliyet Gazetesi Yazarı Nail Güreli, gazeteci İhsan Yılmaz, İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fak. Gazetecilik Bölümü Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Müge Demir, Muş Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Emrullah Özbey, İhlas Haber Ajansı Genel Müdürü Fevzi Kahraman, gazeteci Tümer Argın.
TGC 2011 YEREL GAZETECİLİK ÖDÜLLERİ’NİN ŞARTLARI
Ödüllerin, haber, fotoğraf ve sayfa düzeninden oluştuğu belirtilen açıklamada şartlar şöyle:
2008-2009-2010 yıllarına ait çalışmaları ile birincilik almış olan gazeteciler, 2011 ödüllerine aday olamazlar.
Adaylar doğrudan başvurabileceği gibi, yerel gazetelerin yazı işleri müdürleri; iletişim fakültelerinin bulunduğu yerlerde fakülteler adına öğretim üyeleri, yerel meslek kuruluşları ve sivil toplum örgütleri aday gösterebilir. Her aday tek bir çalışma ile katılabilir veya önerilebilir. Aday gösterilen çalışmalar nedeniyle çalışma sayısı birden fazla olduğunda yarışmaya katılacak çalışmayla ilgili tercih hakkı çalışma sahibine bırakılır.
c) Adayların T.C. vatandaşı, geçimini sadece gazetecilikten sağlayan kişiler olması ve yazı dilinin Türkçe olması zorunludur.
d)Yarışmaya katılan kişinin adının çalışmada açıkça belirtilmiş olması ya da imzasız eserlerin yetkili yöneticilerce onaylanmış olması gerekmektedir.
e) Ders kitaplarında, master veya doktora çalışmalarında yayınlanmış veya başka bir yarışmada ödül almış çalışmalar kabul edilmeyecektir.
Bu nedenle adaylar, eserlerinin başka meslek örgütleri tarafından ödüllendirilmemiş olduğunu da başvuru yazılarında belirtmelidirler.
Aksi takdirde, başka meslek örgütleri veya diğer kuruluşlar tarafından ödüllendirilmiş olması halinde yerel gazetecilik ödülünün geri alınması hakkı saklıdır. Sahibi vefat etmiş çalışmalar aday gösterilemez. Başvuru süresince aday gösterilen çalışma sahibi vefat eder ve çalışması ödül kazanırsa, ödül vefat eden kişinin yasal varislerine verilir.
f)Çalışmaların 01.01.2011-31.12.2011 tarihleri arasında yayınlanmış olması gereklidir.
Çalışmaların çalışma sahibinin nüfus cüzdanı örneği ve kısa bir özgeçmişi ile birlikte, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, (Yerel Gazetecilik Ödülleri-2011) Türkocağı Cad. No:1, 34110 Cağaloğlu-ISTANBUL Adresine 31.01.2012 tarihine kadar 1’i asıl 10 nüsha halinde taahhütlü olarak ulaştırılması ya da elden teslim edilmesi gerekiyor. Gönderilen çalışmalar geri verilmiyor. İstenen belge veya bilgiler eksik olduğu takdirde katılımcı katılmamış sayılıyor. Çalışması ödüle değer bulunan gazetecilere üç dalda da 1.000’er TL ödeniyor. Muş`un Sesi Gazetesi 

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri