Skip to main content

Bu müdür başka müdür

Muş Haber Fotoğrafı

75. Yıl Tekel Taşoluk Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Müdürü Mehmet Güneş, başarısını her geçen gün daha da arttırıyor. 37 yıllık eğitimci olan Güneş, görev aldığı okullarda büyük değişim yapıyor. Öğrencilerin Müdür Baba dedikleri Güneş, gününün büyük bir kısmını görev yaptığı okulda, öğrencilerin başında geçiriyor.

Yaptığı çalışmalarla, ulusal medyada da zaman zaman gündeme gelen Güneş, şu anda bir yıldır görev yapıtğı 75. Yıl Tekel Taşoluk Yatılı İlköğretim Bölge Okulunu, büyük değişime uğratarak, takdir topluyor.
 
DEDEKTİF MÜDÜR
Dedektif Müdür Mehmet Güneş, bilgisayarında hazırladığı programla, tüm okulların başarı durumlarını sürekli olarak takip ediyor. Alparslan Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) Müdürü Mehmet Güneş, diğer okullarla Müdürlüğünü yaptığı okulun kıyaslamasını yaparak, en iyi olma peşinde. Deneme sınavlarında hangi okulun kaç puan aldığı, yükselme ve düşüşlerini gösteren programıyla, okullardaki hareketliliği gözlem altında tutuyor. Diğer okullarla yaptığı kıyaslamalarla, Müdürlüğünü yaptığı okulun hangi seviyede olduğunu ölçen Güneş, bu yarışta okulunun çıtasını her geçen gün daha da yukarılara çekiyor.
 
AMAÇ HEM KALİTELİ EĞİTİM, HEM DE BAŞARI ÇITASINI YÜKSELTMEK
75. Yıl Tekel Taşoluk Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) Müdürü Mehmet Güneş, öğrencilerin ve okulun başarısını artırmak için sürekli özverili çalışmalarda bulunuyor. Sabahın erken saatlerinden itibaren öğrencilerin başında olan Müdür Güneş, gece yarılarına kadar öğrencilerle birlikte oluyor. Öğrenci ve öğretmenlerin her türlü sıkıntılarıyla yakından ilgilenen Güneş, hem veliler, hem vatandaşlar, hem idareciler ve hem de öğrenciler tarafından takdir ediliyor. Örnek Müdür olarak her fırsatta dile getirilen Müdür Mehmet Güneş, yaptığı çalışmalarla amacının hem kaliteli eğitimi yakalayabilmek ve hem de okulun başarı çıtasını yükseltmek olduğunu ifade ederek, daima en iyi olmak için çabalarının devam edeceğini söyledi.
 
“BİZLER ŞANSLIYIZ”
Alparslan YİBO’da öğrenim gören 350 civarındaki öğrenci, kendilerini şanslı olarak görüyorlar. Tüm ihtiyaçlarının okul tarafından karşılandığını söyleyen öğrenciler, evlerinde bu imkanları bulamadıklarını da dile getiriyorlar. Hastalandıklarında hemen tedavilerinin yapıldığını, cenazeleri olduğunda okul tarafından köylerine götürüldüğünü söyleyen öğrenciler, okulda 24 saat sıcak suyun bulunduğunu, yemeklerinin temiz ve güzel olduğunu, kıyafetlerin okul tarafından karşılandığını, okulun adeta evleri olduğunu söyleyerek, bu konuda kendilerini çok şanslı hissettiklerini dile getirdiler. Öğrenciler: “Bizler kendimizi şanslı görüyoruz. Okul Müdürümüz bize baba şefkatiyle yaklaşıyor. Her türlü sorunumuzla bizzat kendisi ilgileniyor. Okul öğretmenlerimiz de öyle. Hastalansak bizi hastaneye götürüyorlar. Cenazemiz olsa kendi imkanlarıyla bizleri köylerimize götürüyorlar. Kıyafetlerimizi veriyorlar, yemekhanede bizler yemeğe başlamadan önce öğretmenlerimiz yemeklerin tadına bakıyorlar, eğer beğenmezlerse bize o yemeği yedirmiyorlar. Okulumuzda 24 saat sıcak su var. Temizlik yönünden hiç sıkıntı çekmiyoruz” dediler. Okul Müdürü Mehmet Güneş: “Öğrencilerimize kendi evlatlarımız gibi bakıyoruz. Ben de yatılı okulda okudum. Bu nedenle öğrencileri çok iyi anlıyorum. Hepsi bizim evladımız. Onların başı ağırsa, kendi evladımın başı ağrıyor gibi ilgileniyorum. Aynı şekilde okul öğretmenleri de öğrencilere karşı çok ilgililer. Öğrencilerimizin her türlü sorunlarıyla bire bir ilgileniyoruz. Aileleriyle sürekli iletişim halindeyiz” dedi. Muş Ovası Gazetesi 

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri