Skip to main content

Otel konforunda hayvan bakımevi

Muş Haber Fotoğrafı

Muş-Bitlis Karayolu üzerinde yapılan sokak hayvanları barınağında çalışmalar sona erdi. Barınaktaki faaliyetleri yerinde inceleyen Belediye Başkanı Feyat Asya, yetkililerden bilgi aldı.

Muş Belediyesi, il merkezinde sayısı giderek artan sokak hayvanları ile ilgili sorunu çözüme kavuşturdu. Vatandaşların yaşayabileceği olumsuz durumların önüne geçilmesi amacıyla Muş Belediye Başkanlığı tarafından başlatılan sokak hayvanları barınağı hizmete girdi. 2015 yılında çalışmaların başlatıldığı barınakta, 1 idari bina, 10 adet sokak hayvanı kulübesi ve 1 adet de güvenlik kulübesi bulunuyor. Mevsim şartlarından dolayı çevre düzenleme çalışmalarının bu yıl yapıldığı barınakta, sokak hayvanlarının her türlü ihtiyacı karşılanıyor.

Sokak hayvanlarının giderek artması ve bazı saldırı olayları dolayısıyla vatandaşların tedirgin olduğunu dile getiren Başkan Asya, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile birlikte ortak bir proje yaptıklarını, bunu da hayata geçirmenin mutluluğu içinde olduklarını ifade etti.

Başkan Asya, Şehrimizin eksikliklerinden birisi de sokak hayvanları için bir barınak olmamasıydı. Bu konuda vatandaşlarımızın şikâyetleri vardı. Sokak hayvanlarının şehrimizde başıboş gezmeleri vatandaşlarımıza ciddi manada rahatsızlık vermekteydi. Tabi bizim inanç ve yaşam biçimimize göre hayvan hakları da bir haktır ve hayvanlarımıza da itinalı bir şekilde davranmalıyız. Orman ve Su İşleri Bakanlığımız ile birlikte sokak hayvanlarımız için bir proje hazırladık. Projenin yüzde 40ını Orman ve Su İşleri Bakanlığımızın karşılaması ve yüzde 60lık kısmının ise Belediyemiz tarafından karşılanması üzerine sokak hayvanları barınağımızın ihalesini yaptık.

Çalışmaların geçen yıl başladığını ve mevsim şartlarından dolayı çevre düzenlemesinin bu yıla sarktığını ifade eden Başkan Asya, barınağın tamamlanmasıyla Muşun önemli bir sorunun ortadan kalktığını vurguladı. Barınakla ilgili sayısal bilgilendirmelerde bulunan Asya: Toplamda 755 bin 200 lira maliyeti olan bu barınağımızın içerisinde 105 metrekarelik idari bina, 110 metrekarelik bir hayvan tedavisi için klinik, 10 adet hayvan barınakları ve 1 güvenlik kulübesi bulunmaktadır. Çevre düzenlemesini de tamamladığımız barınakta, sokaklardaki başıboş hayvanlar ekiplerimiz tarafından toplanmaya başlandı. Barınağa alınan bütün hayvanlar dezenfekte edilerek bakımları yapılıyor. Veteriner hekimlerimiz nezaretinde sağlık sorunu olan hayvanların ihtiyaçları karşılanıyor. Halkımıza söz verdiğimiz bir projeyi daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Allahın izniyle tempomuzu arttırarak daha faydalı hizmetler sunmaya devam edeceğiz şeklinde konuştu.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri