Anavatan Partisi Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer Serdar, dördüncü yılının içerisinde bulunan AKP iktidarını beceriksizlikle suçlayarak, Diyarbakır’da başlayan ve değişik illerde cereyan eden olaylarla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.


Bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere bugün Muş’a gelen Anavatan Partisi Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer Serdar, hükümetin her konuda olduğu gibi asayiş olaylarında da inisiyatif almadığını ve bölgeye ilişkin çözüm önerileri üretmediği için bölgede istenmeyen olayların yaşandığını söyledi.


Anavatan Partisi Muş İl Başkanlığı’nda yaptığı basın açıklamasında konuşan Anavatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ömer Serdar, “Diyarbakır’da başlayan olaylar bizleri çok ciddi anlamda üzmüştür. Bundan yaklaşık üç ay önce bölgede Kürt sorununa ilişkin açıklamalarda bulunan Başbakan, sorunun sadece adının tespit edilmesi ve daha sonra içini boş bırakılmasını sağlamış, çözümsüzlüğe doğru gitmesi ve içinin başka mecralar tarafından doldurulmasını sağlamıştır. Hükümetin her konuda olduğu gibi asayiş olaylarında da inisiyatif almaması ve bölgeye ilişkin çözüm önerileri sunmaması bir takım olaylara zemin hazırlamıştır. Bu açıdan bölgede yaşanan olaylar üzücü olaylar olmuştur. Bu konuda hükümet gereğini yapmamıştır. Soruna ilişkin çözüm önerilerinde de hükümet her zaman ve her konuda olduğu gibi istismar etmiştir. Bölgede yaşanan sorunu AKP iktidarı maalesef istismar etmiştir. Sorunu sadece isimlendirmiştir. Sorunu toplumda tartışmamıştır. Her hangi bir adım da atmamıştır” dedi.


2002 seçimleri ile AKP’ye Cumhuriyet tarihinde eşine rastlanılmamış bir destek verildiğini kaydeden Ömer Serdar, hükümetin hayal kırıklığına uğrayacağını belirtti. Serdar konuşmasında, hormonlu rakamlarla ekonominin iyi gösterilmeye çalışıldığını kaydederek,
“Ama Anavatan Partisi’nin gurup kurması ile birlikte gündemi getirdiği konularla AKP iktidarının beceriksiz ve hazırlıksız bir iktidar olduğu gözler önüne serilmiştir. Bu duruma yolsuzluklar da eklenince AKP’ye tepkiler artmaya başladı. Dış politikada da beceriksizlikler gözler önündedir. Hükümet 2002 yılından beri büyüme rakamlarını yüzde 34 olarak söylemektedir. Halkımız bu durumu görmektedir. Bu ülkede yüzde 34 büyüme görebiliyormusunuz? Hormonlu rakamlarla ekonominin iyi yolda olduğu gösterilmeye çalışılıyor. Ülkede cari açık gün geçtikçe büyürken ekonominin iyi gittiğinden bahsedilemez. Enflasyonun düşmesi ne kadar topluma yansıyor? Hükümet göreve gelirken başörtüsü sorununu çözmek için büyük vaatler verdi. Ama dört yıl geçmesine rağmen halen başörtüsü sorunu yaşanıyor. İktidar başörtüsü sorunun çözmekten yana değil kullanmaktan yana. Halk iktidarın karnesini doldurmaya başladı. Bu güne kadar artı ve eksileri toplayan halkımız bugün artık hükümetin karnesini dolduruyor. Bu karnede hiç iyi değil. Hükümet büyük bir hayal kırıklığına uğrayacak” diye konuştu. 

BASIN MENSUPLARINDAN 1 NİSAN ŞAKASI 


Basın mensupları açıklama esnasında Genel Başkan Yardımcısı Ömer Serdar’a 1 Nisan şakası yaptılar. Basın toplantısında Anavatan Partisi Genel Başkan’ı Erkan Mumcu’nun istifa ettiği şeklinde bir soru yöneltmesi ile adeta şok oldu. Bir süre susan Ömer Serdar, ‘Bunu nerden çıkardınız?’ diyerek şaşkınlığını dile getirdi. Haber: Emrullah Özbey

 NULL