Öğretmenler Günü dolayısıyla, eski Öğretmenevi aile lokalinde, çekilişle 80 öğretmene hediyeler verildi. Eğlenceli geçen çekilişe, öğretmenler ve mahalli sanatçılar müzikleriyle eşlik ettiler.

Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen çeşitli etkinliklere, eski Öğretmenevi aile lokali de katıldı. Öğretmenlere yönelik düzenlenen eğlencede, 80 öğretmene çeşitli hediyeler verildi. Ücretsiz olarak yapılan hediye çekilişinde, değerli hediyelerin olması da dikkat çekti. Öğretmenlerin ve mahalli sanatçıların müzikleriyle renk kattıkları gecede, öğretmenler doyasıya eğlendi. Müziğe eşlik eden ve halay çeken öğretmenler, Öğretmenler Gününü eğlenceli bir ortamda kutladılar. Öğretmenlerden geceye oldukça rağbet olması nedeniyle, bir kısım öğretmenler yer bulamayınca lokale giremediler. Gecede yapılan çekilişte 80 öğretmen çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

ğretmenlere verilen hediyeler arasında, altın kaplama saatler, güneş gözlükleri vs. gibi hediyeler dikkat çekti. Eğlenceye katılan öğretmenler; “Bu anlamlı günümüzde, böyle bir etkinliğin sergilenmesi bizleri oldukça mutlu etmiştir. Sıcak bir ortamda, öğretmenlerin birbirleriyle kaynaşmaları, bir ağızdan şarkılar söyleyip, beraber halay çekmeleri güzel bir manzara oluşturmuştur. Bu tür eğlencelerin sık sık olmasını bekliyoruz. Burada güzel bir organize yapılmış ve bu organizeye rağbet oldukça fazla olmuştur. Öyle ki, yer bulamayan bir çok öğretmen arkadaşımız geri dönmek zorunda kalmıştır” dediler. Lokal işletmecisi Yetiş Mirze ve Ali Akın şunları söylediler; “Öğretmenlerimizin bu mutlu gününe bizim de katkımız olsun istedik. Canlı müziğin yanı sıra, ücretsiz çekiliş de düzenledik. Amacımız, öğretmenlerimizi unutmadığımızı ve bu anlamlı günde çekilişle öğretmenlerimize hediyelerimizi sunmak istedik. Gördüğümüz kadarıyla öğretmenlerimiz de bu olaydan oldukça memnun oldular. Gönüllerince eğlendiler. Bizler de öğretmenlerimizi memnun edebildiysek bundan mutluyuz” dedi. Yakında bir çok etkinliğe sahne olacak olan Öğretmenevinde, haftanın belirli günlerinde sinema gösterimi de yapılacak. Bu konudaki görüşmelerin sürdüğünü söyleyen Öğretmenevi işletmecileri, sinemanın Öğretmenevinde hayata geçirileceği günlerin yakın olduğunu da vurguladılar.  Muş Ovası

 NULL