Skip to main content

Öğretmenler Günü kutlandı

Muş Haber Fotoğrafı

24 Kasım Öğretmenler günü büyük çeşitli etkinliklerle kutlandı. Valilik binası önündeki Atatürk Anıtına çelenk sunularak başlayan kutlama etkinlikleri daha sonra Kız Meslek Lisesinde düzenlenen törenle devam etti.

Kız Meslek Lisesi Konferans salonunda düzenlenen 24 Kasım Öğretmeler Günü kutlama törenine Vali Erdoğan Bektaş, Belediye Başkanı Necmettin Dede, Cumhuriyet Başsavcısı Feridun Süzer, Vali Yardımcıları İlyas Gün, Mustafa Karaca, İl Emniyet Müdürü Şükrü Rafet Mert, İl Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar, kurum amirleri ve çok sayıda öğretmen katıldı.

24 Kasım Öğretmenler Gününde konuşan Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar, “Bu gün Atatürk’e Başöğretmenlik unvanın verilişinin 80. yılı olan, kutlanmaya başlanmasının da 28. yılını birlikte kutladığımız Öğretmenler Günü programına hoş geldiniz. Bakanlar Kurulu 11 Kasım 1928′ de Mustafa Kemal Atatürk’e Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanını vermiştir. 24 Kasım Atatürk’ün “Millet Mektepleri Başöğretmenliği”ni kabul ettiği gündür. Dünya var olalı beri sürekli değişim içerisindedir. Bu değişime ayak uydurabilen milletler varlıklarını devam ettirebilirken değişime ayak uyduramayanlar, tarihin küflü sayfaları arasına gömülmüştür. İşte bu değişimin mimarları öğretmenlerdir. Bu toplumda öğretmenlere verilen değer, gelişime verilen önemle eşdeğerdir. Öğretmenlik mesleği toplamda yer aldığı saygınlıkla bir değer bulur” dedi.

En olgun öğretmenler adına bir takım konuşma yapan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Cafer Büyüközer, yaptığı konuşmasında “Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün başöğretmenlik gayesinin kabul buyurması biz öğretmenler için ayrı bir gurur vesilesidir. Eğitim toplumlarının milletleşme sürecin deki en önemli unsurlarındandır. Muhakkak ki eğitim faaliyetlerinin en önemli unsuru da öğretmendir. Öğretmenler, tarih boyunca ve dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar, bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın ve aydının öncüleri, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren örnek ve önder insanlardır” dedi.

24 Kasım Öğretmenler günü kutlaması dolayısıyla emekli öğretmenler adına törende konuşma yapan emekli Öğretmen Metin Bozkurt, “Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü, Cumhuriyetimizin Kuruyucusu Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım Tarihi 1981 yılından itibaren öğretmenler günü olarak kutlanmaktadır. Bizde bugün 24 Kasım Öğretmenler gününün 28’nci yıl dönümünü kutlamanın sevinci ve heyecanı içerisinde toplanmış bulunuyoruz. Öğretmenleri gelecekteki kurtuluşumuzun saygı değer öncüleri olarak tanımlayan Başöğretmenimiz Atatürk “Ulusları kurtaracak olan yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını almak yeteneğini kazanamamıştır” sözleriyle öğretmenlere verdiği önemi ve duyduğu saygıyı en iyi biçimde belirtmiştir. Öğretmenlik insanlık tarihinin en önemli ve ölümsüz mesleğidir” dedi.

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programında ilk olarak en genç öğretmen temsilcisi, en olgun öğretmen temsilcisi, emekli öğretmenler temsilcisi, yeni göreve başlayan öğretmenlerin yemin töreni, öğretmen andının okunması ve düzenlenen yarışmalarda birinci olan öğretmen ve öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile son buldu.

 Muşun Sesi Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri