45’inci kütüphane Haftası sebebiyle düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon dalında derece alan öğrenciler ödüllendirildiler.
Muş’ta Kütüphane Haftası sebebiyle düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasına katılan ve başarılı seçilen eserlerin sahipleri ödüllendirildi.
45’inci Kütüphane Haftası sebebiyle düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında eserleri dereceye giren öğrenciler, törenle ödüllerini aldılar. İl Halk Kütüphanesi’nde düzenlenen törende başarılı öğrencilerin ödülleri dağıtıldı. İl genelindeki okullarda eğitim ve öğretimlerini sürdüren öğrenciler arasında düzenlenen yarışmalarda şiir dalında Namık Kemal Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) öğrencilerinden Sevgi Akyol birinci, Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencilerinden Yağmur Gençtürk ikinci ve Namık Kemal Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencilerinden Yudum Bayrak üçüncü oldu. Kompozisyon yarışmasında ise İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Emrullah Ayral birinci, Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden Mine Umul ikinci, Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden Gamze Toplu ise üçüncü oldu. Resim dalındaki yarışmada ise birinciliği Vali Adil Yazar İlköğretim Okulu öğrencilerinden Nursel Acar, ikinciliği Türk Telekom İlköğretim Okulu öğrencilerinden Emine Türk, üçüncülüğü ise Vali Adil Yazar İlköğretim Okulu öğrencilerinden Kader Acı aldı.

Düzenlenen ödül töreninde resim dalında derece alan öğrencilerin ödüllerini Vali Erdoğan Bektaş, şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödüllerini Belediye Başkanı Necmettin Dede ve Kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilerin ödüllerini ise Defterdar Mehmet Öztürk verdi.

 Muşun Sesi Gazetesi