Skip to main content

Nöbet sona erdi

Muş Haber Fotoğrafı

Fetullahçı Terör Örgütünün darbe girişimine tepki amacıyla yapılan milli irade nöbetleri sonlandırıldı. Hain girişimin ardından gündüz işleri ile uğraşan vatandaşlar 27 gece belediye meydanında toplanarak darbecilere tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın çağrısı ile sokağa çıkan vatandaşlar, yine Erdoğanın Yenikapı mitingindeki açıklamasının ardından nöbeti sonlandırdı.

Son milli irade nöbetinde de polis güvenlik kontrolünden geçen binlerce vatandaş belediye meydanını hınca hınç doldurdu. Burada Fetullahçı Terör Örgütüne tepki gösteren vatandaşlar, hükümete ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğana destek verdi.

İlahi sanatçılarının sahne aldığı demokrasi nöbetinde Cumhurbaşkanının Ankaradaki mitingi canlı olarak izlendi. Vatandaşlara Vali Seddar Yavuz, Belediye Başkanı Feyat Asya, siyasi parti temsilcileri, protokol üyeleri, STK temsilcileri de eşlik etti.

Belediye Başkanı Feyat Asya, yaptığı konuşmada, vatandaşların direnişleri ile tarih yazdığı belirterek, duyarlılıklarından dolayı kendilerine teşekkür etti.

Son olarak konuşan Vali Seddar Yavuz da 15 Temmuz tarihinde FETÖ terör örgütünün darbe girişiminde bulunduğu saatten itibaren Muş halkının meydanları terk etmediğini belirterek herkese ayrı ayrı teşekkür etti.

Vatandaşların milli iradeye, bayrağına, vatanına ve Cumhurbaşkanı ile Hükümetine sahip çıktığını ifade eden Vali Yavuz, 81 İlimizdeki bu heyecan bu inanç sanıyorum özellikle Türkiye ye çeşitli projeleri dayatmak isteyen yada Türkiyeyi iç ve dıştan karıştırmak isteyen başta Fetö terör örgütü olmak üzere PKK, DAİŞ, DHKP-C gibi ve bunlara taşeron örgütü olarak kullanan efendilerine çok ciddi bir cevap vermiştir dedi.

İstanbul Yenikapı da ki Demokrasi nöbeti ve şehitler mitingini hatırlatan Vali Yavuz, konuşmasını şöyle sürdürdü: Hepinizin bildiği gibi Yenikapı da toplanan ve 8 milyona yaklaşan kitle bir kez daha bu ülkenin sömürgeciliği uşaklığa tahammülü olmadığın göstermiştir. Bu ülkenin asla istila edilemeyeceğini, asla proje dayatılamayacağını göstermiştir. Dolaysıyla aslında biz biliyorduk ama bunu unutanlar vardı sanıyorum. Dünya üzerinde bunu unutanlara bizi unutanlara bir kez daha Çanakkale ruhunun ne olduğunu göstermiş olduk. Bu vesile ile Yani Edirneden Ardahana Antalyadan Trabzona Muştan Eskişehire Ülkenin her bir köşesi diyor ki biz hür ve bağımsız doğduk ve hür ve bağımsız ölürüz diyor. O yüzden bu mesajın tüm dünyadaki aktörler tarafından doğru algılandığından eminim. O yüzden de biz 15 Temmuzdan bu gün itibariyle daha güçlüyüz ve daha zindeyiz. Ay yıldızlı al bayraklarımız gelinci tarlası gibi Hakkârisinden Vanına Muşundan Edirnesine kısacası 780 bin kilometre karelik alanımıza yayılmış durumda. Bu ülkeye tuzak kuranlara bu ülke üzerine hesap yapmaya çalışanlar etnik yada meşrebi ayrılıklarımızı yada farklılıklarımızı pompalamaya çalışanlar anladılar ki bu ülkede operasyonla ameliyat yapılamaz.

PKK terör örgütü ve taşeronlarına sert bir şekilde tepki gösteren Vali Yavuz, İşte efendilerinden talimat alan PKK yine bu gece yine maalesef Ülkemizin çeşitli bölgelerinde taşeron örgüt olduğunu bir kez daha gösterdi. Siviller başta olmak üzere bombayla araçlara saldırdı. Ama bilsinler ki bunlar hiçbir şekilde amaçlarına ve emellerine ulaşamayacaklardır. Bu millet 79 milyon vatan evladıdır. Birdir ve tek millettir. Biz her zaman söylüyoruz. Biz tek milletiz, tek devletiz ve tek bayrağımız var. Tek vatanımız var. Bu birlik ve beraberliği mutlak surette muhafaza ederek önümüze emin adımlarla ilerleyeceğiz ve bakacağız. Birbirimizin gözüne içtenlik ve samimiyetle bakacağız. Bir ve beraber olduğumuz her fırsatta göstereceğiz ifadeler kullandı.

Muş Tarihi misyonuna uygun bir pozisyonuna aldığını vurgulayan Vali Yavuz, Türkiye de belki ilk 3-4 il arasına sayılabilecek bir reaksiyon ve tepki göstermiştir. İlk saatlerden itibaren Muşun ayır bir fark yarattığını söylemek isterim. Tabi ki Muşun fark yaratmasından elbette tarihi misyona bağlamak gerekiyor. Çünkü Muş hepinizin bildiği gibi Anadolu İslamla buluşturan memlekettir. Yani Anadolu anahtarıdır, kapısıdır şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından vatandaşlar daha önceki akşamlarda olduğu yine Valilik binası önüne doğru yürüyüşe geçti. Buradaki bekleyişin ardından milli irade nöbeti sonlandırıldı.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

İçişleri Bakanlığı Muş’a Personel Alıyor

İçişleri Bakanlığı çeşitli illerde görevlendirilmek üzere 1608 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Başvurular…

OGM personel alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Orman Genel Müdürlüğü tarafından Orman mühendisi, Orman muhafaza…

Eğitim Haberleri

Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi

“İlimizde Millî Eğitim Bakanlığı’nın Düzenlediği Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi” Millî Eğitim…

Muşlu Öğrenciler Proje Yarışmasında Bölge Birincisi Oldu

Muş’taki ortaokul öğrencileri, bilimsel çalışmalarıyla büyük bir başarıya imza attı. TÜBİTAK 2204-B Ortaokul…

Alpaslan Üniversitesi’nde TÜBİTAK Projesi Heyecanı

“TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2023/2 Dönemi Bilimsel Değerlendirme Sonuçları…

Kültür Sanat Haberleri

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Atık Kartonlarla işlediği resimlerin sergisini açtı

Dekoratif El Sanatları Öğretmeni Mükerrem Sur tarafından atıl durumdaki kartonlardan hazırlanan resim ve…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri