Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen iller arası gençlik değişim programı kapsamında ilimize gelen Niğdeli gençleri Vali Erdoğan Bektaş makamında kabul etti.

Niğde’den Muş’a gelen 14 kişilik genç grubu Vali Erdoğan Bektaş’ı makamında ziyaret etti. Gençlerle bir arada olmaktan memnun olduğunu ifade eden Vali Bektaş, devletin gençlerin elinde büyüyeceğini ve gençlerin toplumda önemli bir yeri olduğunu söyledi.

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Gençlik Dairesi Başkanlığınca düzenlenen iller arası gençlik değişim programı kapsamında Niğde’den ilimiz gelen 14 kişilik genç grubunu ve İl Gençlik ve Spor Müdürü Vekili Muhsin Aksoy’u makamında kabul eden Vali Bektaş, gezi kapsamında Muş’a gelen Niğdeli gençlerin bölgenin kültürünü de tanıma fırsatı bulduğunu kaydetti.

Vali Erdoğan Bektaş, konuşmasında, gençleri görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, gençlik değişim programı her ilden bir grup gençler ülkemizin güzel illerine gönderilerek karşılıklı kültür değişimi ile barış ve anlayışına hizmet eden bir sosyal programıdır” dedi.

Vali Bektaş, gençliğin gelecek olduğunu, devletin de gençlerin ellerinde büyüyeceğini gençlerin toplum içinde önemli bir yer aldığını belirterek bu program vesilesi ile gençlere başta ilimizin ve kültürlerini tanıma fırsatını kazandırdığını söyledi. Gençlik değişim programı çerçevesinde ilimize gelen gençlerle bir süre sohbet eden Vali Bektaş gençleri ilimiz nasıl buldunuz? Diye sordu. Gençler Muş ilinin küçük, şirin ve güzel bir il olduğunu söylediler. Vali Erdoğan Bektaş gençlere Muş ili tanıtım kitapçığı hediye etti.

Vali Erdoğan Bektaş’ı ziyaret eden 14 kişilik genç grup ile birlikte gelen İl Gençlik ve Spor Müdür Vekili Muhsin Aksoy, gençlik değişim programın kapsamında Niğde’den Muş’a gelen gençlerin bu program sayesinde ilimizi tanıma fırsatı yakaladığını, kültür ve sosyal diyalogun güçlenmesine vesile olacağı söyledi.

 Muşun Sesi Gazetesi