Muş’ta namaza giden esnafın işyerine giren kişi ya da kişiler, 18 bin YTL değerinde telefon ve kontör alarak kayıplara karıştı. Edinilen bilgiye göre, olay İstasyon Caddesi İş Bankası Şubesi karşısında bulunan Güven İletişim’de meydana geldi. İşyeri sahibi Müslüm Aksoy’un dükkanını kilitleyip namaza gitmesini fırsat bilen kişi ya da kişiler, işyerinin kapısını kırarak içeri girdi. Kişi ya da kişiler, vitrinde bulunan 30 adet cep telefon ile masanın çekmecesinde bulunan kontörleri alarak kayıplara karıştı. Şehrin en işlek yerinde ve gündüz vakti gerçekleştirilen hırsızlık olayı herkesi şaşırtırken, yaklaşık 18 bin YTL’lik zararın meydana geldiği bildirildi.


Konuyla ilgili gazetecilere açıklamada bulunan işyeri sahibi Müslüm Aksoy, hırsızlık olayıyla adeta şaşkına döndüklerini ve büyük oranda zarara uğradığını söyledi. Hırsızların biran önce yakalanmaları için emniyet güçlerinin özverili desteklerini beklediklerini ifade eden Aksoy, “Dükkanı kilitleyip namaza gittik. Geldiğimizde dükkanın kapısını açık bulduk.


Sonra dükkandaki bütün telefon ve kontörlerin çalındığını fark edince polise haber verdik. Şehrin en işlek yerinde, nasıl kimse görmedi aklımız almıyor. Sert bir cisimle zorlanıp kapının açıldığı belli. Hırsızların kısa sürede yakalanmasını bekliyoruz” diye konuştu. Haber: Kadir Tunç

 NULL