Ak Parti’nin 46. Dayanışma Toplantısı’na katılan Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede, toplantıda yaklaşık 15 dakika söz alarak ilin sorun ve sıkıntılarını dile getirdi.

Ak Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen 46. Dayanışma Toplantısı, partinin il başkanları, ilçe başkanları, kadın kolları başkanları ve gençlik kolları başkanlarının katılımı ile gerçekleştirildi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı toplantıda yaklaşık 15 dakika söz alarak konuşan Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede, ilin sorun ve sıkıntılarını dile getirerek belediyenin yaptığı çalışmaları aktardı.

Düzenlenen toplantıda konuşan Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede, “Muş yatırıma ihtiyacı olan ve kalkınmada öncelikli iller arasında yer almaktadır. Bu sebeple Alparslan 1 Barajı’nın kamulaştırma sorununun biran evvel çözülmesi ve su tutma işleminin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekir. Öte yandan Karasu Islah Projesi’ne hız verilerek bu projenin en erken bir zamanda tamamlanması sağlanmalıdır. Alparslan Üniversitesi’nin biran önce kadrolarının tamamlanıp iyi bir konuma getirilmesi şarttır. Ayrıca Muş’a yapılan yatırımların arttırılması gerekmektedir. Bunların yanı sıra ilde görev yapan bürokratların hizmetlerinin arttırılması sağlanmalıdır. Muş’ta belediyecilik alanında önemli çalışmalar yaptık ve çalışmalarımız halen devam etmektedir” dedi.

Düzenlenen toplantıda Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan’ın Ankara milletvekili olmasının yanı sıra hem Türkiye’nin hem de Muş’un da bakanı olduğunu dile getiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bakan Çağlayan’ın Muş için çalışmalarının da olduğunu dile getirdi

 Topkan Haber Ajansı