Bu Ziyaretler Motive Edicidir.
Muş Eğitim ve Kalkındırma Vakfı tarafından, Kadıköy belediye başkanına yapılması planlanan ziyaret, Muş Vakfı Müdürü ve Muş’lu öğrenciler tarafından gerçekleştirildi. Ziyarette öğrenciler adına konuşan Vakıf Müdürü Raşit Geldi: “Muşlu öğrencilerimiz ile Muşumuzun yetiştirdiği değerli bürokrat ve iş adamlarımızı bir araya getirmek bizim için çok önemlidir. ki vakfımızın böyle bir misyonu da vardır. Ziyaret isteğimizi kırmayıp bize vakit ayıran Kadıköy Belediye Başkanımız Sayın Av. Selami Öztürk beye de müteşekkiriz. Öğrencilerimizi motive ve kaynaşma amaçlı sosyal içerikli ziyaretlerimizi daha sık gerçekleştirmeyi düşünüyoruz dedi.

Belediye Başkanı: Beni onurlandırdınız..
Bu kadar Muşlu öğrencinin, bir arada kendisine gereçleştirdiği bu anlamlı ziyaretten onur duyduğunu belirten Belediye Başkanı Av.Selami Öztürk: “ Bende hepiniz gibi Muş’ta doğdum. ilk ve ortaokul öğrenimi orda gördüm. Siz den hiçbir farkım yoktu, ama dişimle tırnağımla çalışarak buralara geldim. Kimse torpille beni Kadıköy belediye başkanı yapmadı. Sizden tek isteğim memleketinize ve neslinize sahip çıkmanızdır ve biran önce bir yerlere gelip topluma faydalı birer birey haline gelmenizdir.” dedi. Başkan Öztürk, öğrencilerle yaptığı toplantı sonrasında kendilerine Kadıköy Belediyesinin öğretmenler günü armağanı olarak yayınladıkları birer kitap hediye ettikten sonra diyalogların sağlam tutulması adına böyle ziyaretlerin sık sık gerçekleştirilmesi gerektiğini belirtti. Ziyarette başkan Öztürk’ün öğrencilere gösterdiği yakın ilgi ise ziyaret boyunca devam etti. Bu sıcak ilgi bundan sonra oluşturulacak güçlü bağları müjdeler nitelikteydi.

Av.Selami Öztürk Kimdir?

Doğum Yeri: Bulanık / Muş
Doğum Tarihi : 28.08.1949
Mesleği: Hukukçu
Öğrenimi: İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi (1975)

1949 Muş doğumludur. İlk ve ortaokulu Muş’ta, liseyi yatılı olarak Haydarpaşa Lisesi’nde okudu. Politik yaşamına 1967 yılında CHP Sakarya Gençlik Kollarında başladı. 1971’de CHP Kadıköy İlçe Seçim Kurulu Üyeliği yaptı. 1975’te İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. 1977-1979 yılları arasında CHP Kadıköy İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği ve İlçe Sekreterliği yaptı. 1983 SODEP Kadıköy İlçesi Kuruculuğu’nu üstlendi. 1984-1989 yılları arasında SHP Kadıköy Belediye Meclis Üyeliği ve Grup Sözcülüğü yaptı. 1989-1994 yılları arasında Kadıköy Belediye Başkan Yardımcılığı ve Başkan Vekilliği görevlerini yaptı. 1994-1999 yılları arasında Kadıköy Belediye Başkanlığı yaptı. 1999 yerel seçimleriyle 5 yıl daha Kadıköy Belediye Başkanlığını sürdürdü. İstanbul Barosuna kayıtlı olmasına rağmen 1989’dan beri avukatlık yapmıyor. CHP Kadıköy Belediye Başkanıdır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 Nizamettin Mutlu