Haber : Sabri Yıldırım Muş AA 25.10.2004    Kızılay Muş Şube Başkanlığı tarafından açılan ve Muş Belediyesi tarafından da desteklenen İftar çadırına konuk olan Muş Valisi İbrahim Özçimen, vatandaşlarla birlikte iftarını açtı. Sıraya girerek karavanadan yemeğini alan ve halkın arasında oturup iftarını açan Muş Valisi İbrahim Özçimen, halkın arasına girmenin daha çok huzur verdiğini söyledi.
    Kızılay Muş Şube Başkanlığı tarafından iki yerde kurulan iftar çadırlarını ziyaret eden ve vatandaşlar ile birlikte iftarını açan Muş Valisi İbrahim Özçimen, “İftar çadırları gerçekten çok önemli bir hizmettir. Yoksul ve yardıma muhtaç vatandaşlarımızın yanı sıra evi olmayan bir çok insan bu hizmet sayesinde sıcak bir yemekle karnını doyurabiliyor. Muş’ta ilk kez kurulan iftar çadırlarının devamı inşallah gelecektir” dedi.
İki ayrı yerde iftar çadırı kurduklarını ve günde bin kişinin iftar çadırlarında yemek yediklerini söyleyen Kızılay Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, “Muş’ta ilk kez iftar çadırı kuruluyor. Bugüne kadar geç kalmış bu hizmetin artık her yıl ramazan ayında tekrarlanması inşallah mümkün olacaktır. Belediye meydanında ve duvar başı durağında iki ayrı yerde kurduğumuz çadırlarımızda yardıma muhtaç vatandaşlarımız iftarlarını açıyor. Bazı vatandaşlarımızda buradan yemek alarak evine götürerek sofrasında çocukları ile birlikte iftarını açabiliyor” dedi.
NULL