Haber : Sabri Yıldırım Muş AA 25.10.2004   Köyde cep telefonlarında iletişim olmadığı için vatandaşlar telefon görüşmelerini cami minaresinde yapmak zorunda kalıyorlar.
   Muş Merkeze bağlı 90 hanelik ve 1500 nüfuslu Merecimekkale köyünde cep telefonunda iletişim  olmadığından dolayı  cep telefonu ile konuşmak için cami minaresine  çıkmak zorunda kaldıklarını belirten Mercimekkale Köy Muhtarı Atik Güler, şöyle konuştu.
   En büyük zorluğu  minarede telefon görüşmesi  yaparken, ezanın okunması ve ezan sesinin hoparlörlerden yüksek sesle çıkması ile  görüşmeler  ezan  esnasında yapılamıyor. Köyümüz şehir merkezinden 25 kilometre uzaktır. Köyde insanların yarısı Muş’ta memur, işçi Öğrenci olduğunu belirterek,cep telefonu ile görüşmelerinin sık yaşandığı bir köy olduğunu , cep telefonlarında köyün yüksek yerlerinde  bile iletişimin  olmadığından tek iletişimin olduğu minareden köylülerin telefon görüşmesi yapabildiğini, civar köylerde de  iletişim sorunun yaşandığını söyledi.
   Cep telefonları ile görüşmek  isteyen Mercimekkaleli Köylüleri caminin önünde  kuyruğa girerek minareye çıkıp minarenin şerefesinde  telefon  görüşmesi yapmak zorunda kaldıklarını ifade eden Köylüler en büyük  sıkıntımız köyde sık sık elektriklerin kesilmesi ile evdeki telefonlarla da görüşmek yapılmamasıdır. Elektrik  kesintisi yüzünden görüşme yapamıyoruz. Yakınlarımız çoğunlukla dışarıda olduğu için sık sık telefonla görüşmek zorunda kalıyoruz. Bu nedenle cep telefonu ile görüşmek için minareye çıkmak zorunda kaldıklarını ve gizli görüşmelerinde minarede yapılmadığını minarenin şerefesinde yapılan konuşmaların herkes tarafından  rahatlıkla duyulabildiğinden yakındılar. Köylüler cep telefon iletişiminin bir an önce düzene konulmasını ve bu sıkıntıların giderilmesini istediler.NULL