Skip to main content

Muş platformu darbecileri lanetledi

Muş Haber Fotoğrafı

    İsmini Peygamber Efendimiz (sav)´den alan ordunun içine sızmış bir grup vatan haininin gerçekleştirmeye çalıştığı darbe girişimine karşı milletin tek bilek tek yürek olması darbeyi önledi.

Türkiye tarihine kara bir leke olarak geçen 15 Temmuz gecesinde gerçekleştirilen darbe girişimine tepkiler sürüyor. 15 Temmuz akşamında yaşanan darbe girişimine tüm ülkede olduğu gibi ilimizde de büyük tepki gösterildi.

Bu tepkilerden biri de Muş Platformu´ndan geldi. Platform üyeleri, Atatürk Çocuk Parkı önünde bir araya gelerek basın açıklamasıyla darbeyi lanetlediler. Muş Platformu adına basın açıklamasının metnini okuyan Fırat Aykan, şunları söyledi: 15 Temmuz Cuma akşamı, ismini Peygamber Efendimiz (sav)´den alan ordumuzun içine sızmış bir grup vatan haininin gerçekleştirmeye çalıştığı darbe girişimine karşı milletimizin iradesine saygı duymayan içerideki ve dışarıdaki tüm düşmanlarımıza ilanen duyuruyoruz. Bizler bin yıllık devlet geleneği olan bir milletin çocuklarıyız.

Bizler dünyaya 600 yıl adaletle hükmetmiş bir imparatorluğun torunlarıyız. Dış güçler ve onların maşalığını yapan paralel çeteler şunu çok iyi bilsin ki biz tarihimizden ders almış ve geleceğini buna göre kurmuş bir milletiz. Mevzu vatan olduğunda bu millet Türkü´yle, Kürdü´yle, Lazı´yla, Çerkezi´yle, Arabı´yla cepheye koşmuş ve bu vatana canını siper etmiştir.  

14 Yıldır Özgürce Yaşamanın Tadına Varmış Bir Milletiz Bizler dedeleri 1960, babaları 1980 darbesinde evde oturmanın verdiği pişmanlığı yaşamış bir milletin çocuklarıyız diyen Aykan, açıklamasının devamında: Osmanlı İmparatorluğunu askerleri isyanlarla yıkmaya çalışan dış güçler içerideki maşaları aracılığıyla 90 yıllık cumhuriyet tarihimizde de milli iradenin siyasete hâkim olduğu her dönemde ordumuzun eliyle siyasete yön verdi. Bizler dedeleri 1960, babaları 1980 darbesinde evde oturmanın verdiği pişmanlığı yaşamış bir milletin çocuklarıyız.

Bizler artık bunlardan ders çıkarmış ve elhamdülillah 14 yıldır özgürce yaşamanın tadına varmış bir milletiz. Bizler artık dış güçlere ve onların maşalığını yapan paralel çetelerin oyunlarına gelmeyeceğiz. Sandıkta verdiğimiz oylara bir sonraki sandığa kadar sahip çıkacağız. Bizlerin oyları ile seçilmiş hükümetlerin görevine bizlerden başka son verebilecek hiçbir güç yoktur.

Milletin iradesiniz üstüne söz söyleyecek başka bir irade yoktur. Kendilerinde millete ve siyasete yön verebilecek kudreti gören hainler şunu çok iyi bilsinler ki bu millet Adnan Menderes´i, Turgut Özal´ı ve daha nice yiğit vatan evladını bu ülkeye feda etmiş ama yapılanları hiçbir zaman unutmamıştır. Bugün tarihini unutmayan ve liderinin etrafında kenetlenen; sadece 780 bin kilometrekare´nin değil bütün gönül coğrafyamızın umudu olan bir millet vardır. Bu milleti yenmeye ne dış güçlerin ne de onların maşalığını yapan vatan hainlerinin güçleri yetmeyecektir ifadelerini kullandı.  

Bizler Sizlere Teslim Olmayacağız Halkın üzerinden oyun oynamak isteyenlere, milli iradeye balyoz vurmaya çalışanlara ve onların maşalığını yapan herkese haykırdıklarını vurgulayan Aykan: Bizler sizlere teslim olmayacağız. Milli iradenin etrafında kenetlenecek, bizim irademizle göreve gelmiş hükümetimize sahip çıkacak ve bunun için gerekirse göğsümüzü sizlere siper edeceğiz.

Peygamber ocağı ordumuzun içine sızan vatan hainlerine, ordumuzun vatanperver yiğitleri müsaade etmemiştir ve etmeyecektir. Bu ordu bu coğrafyada Allah-u ekber nidalarıyla fetihler gerçekleştirmiş bir ordudur.  Kimsenin adını peygamberimizden almış Mehmetçiğimizi lekelemeye ve onun adını kullanarak bu ülkeye ihanet etmeye hakkı yoktur. Milletimiz tüm yurtta meydanları doldurarak emniyet güçleri ile birlikte vatan hainlerini engellemiş ve iradesine sahip çıkmıştır. Bir sonraki seçime kadar da ne pahasına olursa olsun iradesine sahip çıkmaya devam edecektir. Bizler toplumun tüm kesimleri olarak bu tür girişimlerin karşısında durmaya ve devletimizin yanında olmaya devam edeceğiz dedi. 

Muş Ovası Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta Besiciler Yaylalarda Koyun Kırpmaya Başladı

Muş’ta havaların ısınmasıyla birlikte yaylalara çıkan besiciler, hayvanlarının yazlık bakımlarına başladı. Kurtik Dağı…

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Eğitim Haberleri

Bejna Fırat’ın İlham Veren Hikayesi

Varto’dan Yükselen Bir Başarı Hikayesi: Bejna’nın Azmi ve İyilikseverlerin Dayanışması Muş’un Varto ilçesine…

Muş’ta Coşkulu Mezuniyet Töreni

Muş’ta gerçekleşen mezuniyet töreni, Vali Avni Çakır ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Alican’ın…

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri