Skip to main content

Milli irade destan yazdı

Muş Haber Fotoğrafı

    Vatansever milyonlarca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, 15 Temmuz´da Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) çetelerine karşı verdiği büyük mücadelesini milli irade nöbetleriyle taçlandırdı. 27 gün boyunca tüm Türkiye´de olduğu gibi ilimizde de milli irade coşkusu yaşandı. Her gün Belediye Meydanı´nı ellerinde Türk bayraklarıyla donatan, Cumhurbaşkanı´na ve vatanına sahip çıkan aziz Muş halkı, 10 Ağustos gecesi final nöbetinde yine meydanları coşkuyla doldurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın talimatı doğrultusunda sonlanan milli irade nöbetlerinin son gecesine yoğun bir halk kitlesinin yanı sıra Vali Seddar Yavuz, Belediye Başkanı Feyat Asya, AK Parti İl Başkanı Namık Ergün ile Ensar Vakfı Muş Şube Başkanı Şeyhmus Yentür, Diyanet-Sen Muş Şube Başkanı Ferzende Aras, Memur-Sen İl Başkanı Fehmi Kuzey Vurar, Eğitim-Bir-Sen Muş Şube Başkanı Mahir Barışan, Bem-Bir-Sen Muş Şube Başkanı Güven Yalvarıcı ve daha birçok sivil toplum kuruluşu temsilci ve üyesi katıldı. Birçok kurum amiri ve din görevlisinin de katıldığı milli irade nöbetinde halka hitap eden Vali Seddar Yavuz, başta FETÖ Terör Örgütü olmak üzere PKK, DAİŞ, DHKP-C terör örgütleri ve bunların taşeronlarına halkın gereken cevabı bu meydanlarda verdiğini ifade etti. Muş halkına devletine, milli iradeye, bayrağına, Cumhurbaşkanı´na verdiği destekten dolayı teşekkür eden Vali Yavuz, ülkemizde artık farklılıklar üzerinden bir ameliyat yapılamayacağının tüm dünyaya gösterildiğini söyledi. Vali Yavuz konuşmasında: 81 İlimizdeki bu heyecan bu inanç sanıyorum özellikle Türkiye ye çeşitli projeleri dayatmak isteyen ya da Türkiye´yi iç ve dıştan karıştırmak isteyen başta FETÖ Terör Örgütü olmak üzere PKK, DAİŞ, DHKP-C gibi ve bunlara taşeron örgütü olarak kullanan efendilerine çok ciddi bir cevap vermiştir.

Hepinizin bildiği gibi Yenikapı da toplanan ve 8 milyona yaklaşan kitle bir kez daha bu ülkenin sömürgeciliği uşaklığa tahammülü olmadığın göstermiştir. Bu ülkenin asla istila edilemeyeceğini, asla proje dayatılamayacağını göstermiştir. Dolaysıyla aslında biz biliyorduk ama bunu unutanlar vardı sanıyorum.

Dünya üzerinde bunu unutanlara bizi unutanlara bir kez daha Çanakkale ruhunun ne olduğunu göstermiş olduk. Bu vesile ile yani Edirne´den Ardahan´a, Antalya´dan Trabzon´a, Muş´tan Eskişehir´e ülkenin her bir köşesi diyor ki; biz hür ve bağımsız doğduk ve hür ve bağımsız ölürüz diyor.

O yüzden bu mesajın tüm dünyadaki aktörler tarafından doğru algılandığından eminim. O yüzden de biz 15 Temmuz´dan bugün itibariyle daha güçlüyüz ve daha zindeyiz. Ay yıldızlı al bayraklarımız gelinci tarlası gibi Hakkâri´sinden Van´ına, Muş´undan Edirne´sine, kısacası 780 bin kilometre karelik alanımıza yayılmış durumda. Bu ülkeye tuzak kuranlara bu ülke üzerine hesap yapmaya çalışanlar etnik ya da meşrebi ayrılıklarımızı ya da farklılıklarımızı pompalamaya çalışanlar anladılar ki bu ülkede operasyonla ameliyat yapılamaz ifadelerine yer verdi.

PKK Taşeron Örgüt Olduğunu Bir Kez Daha Gösterdi Terör örgütü PKK´nın yine siviller başta olmak üzere bombalı araçlarla saldırılar düzenlendiğini kaydeden Vali Yavuz: İşte efendilerinden talimat alan PKK yine bu gece yine maalesef ülkemizin çeşitli bölgelerinde taşeron örgüt olduğunu bir kez daha gösterdi. Siviller başta olmak üzere bombayla araçlara saldırdı. Ama bilsinler ki bunlar hiçbir şekilde amaçlarına ve emellerine ulaşamayacaklardır. Bu millet 79 milyon vatan evladıdır. Birdir ve tek millettir. Biz her zaman söylüyoruz. Biz tek milletiz, tek devletiz ve tek bayrağımız var. Tek vatanımız var. Bu birlik ve beraberliği mutlak surette muhafaza ederek önümüze emin adımlarla ilerleyeceğiz ve bakacağız. Birbirimizin gözüne içtenlik ve samimiyetle bakacağız.

Bir ve beraber olduğumuz her fırsatta göstereceğiz dedi. Muş, Anadolu´yu İslam´la buluşturan memlekettir İlimizin ayrı bir yeri olduğunu ve Anadolu´ya açılan kapı olduğunu vurgulayarak konuşmasını sürdüren Vali Yavuz: Türkiye de belki ilk 3-4 il arasına sayılabilecek bir reaksiyon ve tepki göstermiştir. İlk saatlerden itibaren Muş´un ayrı bir fark yarattığını söylemek isterim. Tabi ki Muş´un fark yaratmasından elbette tarihi misyona bağlamak gerekiyor. Çünkü Muş hepinizin bildiği gibi Anadolu´yu İslam´la buluşturan memlekettir. Yani Anadolu anahtarıdır, kapısıdır ifadelerini kullandı.

Coşkulu kalabalık, Vali Yavuz´a konuşması sonrası büyük bir sevgi gösterisinde bulundu. Allah seni başımızdan eksik etmesin sloganlarının yükseldiği alanda protokol üyeleri ve STK temsilcileri de konuşmalar yaptı. Belediye Meydanı´ndaki milli irade coşkusu, gecenin ilerleyen saatlerinde Muş Valiliği´ne kadar yapılan yürüyüş sonrası da devam etti. Her gece olduğu gibi birçok kurum, kuruluş ve dernek tarafından ikramların yapıldığı gecede milli irade nöbeti sabah saatlerine kadar sürdü. 

Muş Ovası Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri