Skip to main content

Bakanımızı kabinede görmek istiyoruz

Muş Haber Fotoğrafı

Fetullahçı Terör Örgütüne yönelik tepkilerin devam ettiği Muşta yaklaşık 15 sivil toplum kuruluşu, 17-25 Aralık kumpasında görevinden istifa eden Ekonomi Eski Bakanı Zafer Çağlayanın itibarının iade edilmesi için imza kampanyası başlattılar.

Muş Öğretmenevi önünde stant kuran sivil toplum kuruluşu temsilcileri yoldan geçene vatandaşlara Çağlayanın FETÖ mağduru olduğunu söyleyerek kampanyaya destek vermelerini istediler. Sivil toplum kuruluşları temsilcileri vatandaşların yoğun ilgi gösterdikleri imza kampanyasının ardından Çağlayanın yeniden kabinede yer alması için seslerini duyurmaya devam edeceklerini kaydettiler.

Kampanyayı başlatan sivil toplum kuruluşları adına açıklama yapan Muş Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Bedri Korkmaz, Ekonomi Eski Bakanı Zafer Çağlayanın devletin bekası için kendisini feda ettiğini söyleyerek, FETÖ terör örgütünün en büyük mağdurlarından biri olduğunu ifade etti.

Çağlayanın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın yol arkadaşı olduğunu kaydeden Korkmaz, Erdoğanı yalnızlaştırmak ve ona zarar vermek için Çağlayana kumpas kurduklarını belirtti. Çağlayanın tam bir devlet adamı ve işinin ehli olduğunu vurgulayan Korkmaz, Bu kalleş ve hain terör örgütü aslında karanlık yüzünü 17-25 Aralık tarihlerinde göstermiştir. Aslında bu darbe kadar şiddetli ve etkili olan girişimde ülkemizi itibarsızlaştırma, güçlenen ekonomisini çökertme, Sayın Cumhurbaşkanımızı ve ülkenin geleceğine yön veren Bakanlarımızı yok etmekti dedi.

Çağlayanın FETÖ örgütüne hiçbir zaman boyun eğmediğini ülkenin ve Cumhurbaşkanı Erdoğanın itibarını korumak için kendini feda ettiğinin altını çizen Korkmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü: Biz Muş halkı olarak tüm ülkemizin dört bir tarafına sesleniyoruz; Sayın Bakanımız Zafer Çağlayan o kritik süreçte ülkemizin geleceği, kalkınması, birlik ve beraberliği için 17-25 Aralık kumpasında kendini vatanı için feda etmiştir. Hepimiz Sayın Bakanımızın bu paralel çapraz sözde cemaat adlı hain terör örgütünün baskılarına boyun eğmemiştir. Sadece ülkesinin geleceğine, itibarına ve Cumhurbaşkanının dik durması için kutsi görevinden ayrılmıştır. Hayatı boyunca ticaretin can damarlarında yer edinmiş ve hayatı boyunca mal varlığıyla insanların yardımına koşan vatansever Bakanımız Sayın Bakanımız Zafer Çağlayanın tekrar görevine gelmesini istiyoruz.

Çağlayanın Bakanlık görevlerinde ülke ekonomisinde müthiş bir gelişme göstermesine vesile olduğunu vurgulayan Korkmaz, Ekonomi Bakanlığı döneminde faiz lobisine kafa tutarak ne kadar cesaretli olduğunu tüm dünyaya gösterdiği, ülke ekonomisi müthiş bir ilerleme kaydederek başta ABD ve İsrail olmak üzere birçok Avrupa ülkesini rahatsız ettiği unutulmamalıdır. Ülkemizin içinde bulunduğu bu kritik süreçte Sayın Bakanımızın eski görevine getirilmesini arzu ediyoruz. Sayın Bakanımızı tekrar kabinede görmek istediğimizi Muş halkı ve Sivil Toplum Kuruluşları olarak Cumhurbaşkanımızdan talep ediyoruz şeklinde konuştu.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri