Skip to main content

Mevki verilirken etnik kökene bakılmıyor

Muş Haber Fotoğrafı

Muş Valisi Seddar Yavuz, Muşun başarılı okulları arasında yer alan ve çeşitli yarışmalarda dereceler elde eden Muş Fen Lisesini ziyaret ederek öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sebahattin Eke ve Fen Lisesi Müdürü Şerafettin Yıldız tarafından okul girişinde karşılanan Vali Seddar Yavuz derslikleri, spor salonunu, inşaat çalışmalarını inceledi. Okul hakkında Fen Lisesi Müdüründen bilgi alan ve okulun çeşitli yarışmalarda elde ettiği Türkiye derecelerinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Seddar Yavuz, okul öğretmenleriyle de bir toplantı yaptı.

Muş il ve ilçelerinde eğitim kurumlarının en iyi düzeye yükselmesi, öğrencilerin başarılı olmaları için ne gerekiyorsa yapılacağını ifade eden Vali Seddar Yavuz, Eğitim ve öğretim, vali olarak ilimizde en öncelikli konularım arasında yer alıyor. Eğitim altyapısını ve fiziki şartları tamamlamak bir şekilde mümkün. Bina yaparsınız, bina kiralarsınız, ancak insan unsuru, üzerinde daha titizlikle durmamız gereken bir konu. Heyecanını kaybetmemiş idealist öğretmenlerle Türkiyenin geleceğini inşa edebiliriz, öğrencilerimize bu düşüncemizi aktarmamız, başarılı öğrenciyi değerlerimizle de donatmalı, medeniyet hissiyatı gelişmiş nesiller yetiştirmeliyiz. Çocuklarımızın başarılı olması, hem ailelerinin hem bizim dolayısıyla ülkemizin meselesidir. Gençlerimiz buralarda yetişirken, şimdiden bir şeylerin farkında olmalılar. Çocuklarımızı bilgiyle donatırken gelecek öngörüsü de olan fertler haline getirebilmeliyiz dedi.

Meslek seçiminde okul ve aile faktörüne de değinen Vali Yavuz, Bizim istediğimiz mesleklerden ziyade çocuklarımızın severek yapabilecekleri, kendilerine ve memleketine faydalı olabilecekleri işleri yapmaları daha önemli. Sadece maddi getirisi için değil, insanımıza fayda sağlamak, hayır duası almak da öncelikli prensiplerimiz olmalıdır. Gençlerimizin her şeyden önce iyi insan olmalarını, faydalı insan olmalarını, başarılı birer fert olmalarını sağlamalıyız ifadelerini kullandı.

Öğretmenlerle yaptığı toplantının ardından öğrencilerle bir araya gelen Vali Yavuz, Mülki İdare Amirliği mesleğiyle ilgili bilgilerini öğrenciler ile paylaştı. Hali hazırda Osmaniye Valisinin Bulanıklı, Isparta Valisinin Vartolu olmasını örnek veren Vali Yavuz, şunları söyledi:

Görüldüğü gibi Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşına mevki verirken memleketine, etnik kökenine bakmıyor, ayrımcılık yapmıyor, bunu sakın aklınızdan çıkarmayın. Yeter ki siz isteyin, başarılı olacağınız, muhataplarınızı memnun edecek meslekleri icra edin.

Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Vali Yavuz, Öğretmenlerimiz ve ailenizle başarıya giden yolda işbirliği yapmalı, zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmelisiniz. İyi bir okulda iyi imkanlara sahipsiniz, bunun farkında olmalısınız. Başarılarınız bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir. Başarılarınızın devamını diliyorum. Ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacaksınız, bu büyük ülke sizin geleceğinizi yaşayacağınız büyük Türkiyedir. Ülkemizin ihtiyaç duyduğu mesleklerde hepinizin en iyiler olarak görev almasını temenni ediyor, başarılar diliyorum şeklinde konuştu.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri