Skip to main content

Meteorolojiden kar erimesi ve çığ uyarısı

Muş Haber Fotoğrafı

Hava Sıcaklığı, batı bölgelerde 3 ila 5 derece azalacak, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden elde edilen bilgilere göre, ülke genelinde görülecek olan yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, İç Ege ile Doğu Anadolu’nun yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Hava Sıcaklığı, batı bölgelerde 3 ila 5 derece azalacak, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar, genellikle güney ve güneybatı, Marmara ile zamanla iç ve batı bölgelerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esecek.

Bölgelerde Hava

Doğu Anadolu: Çok bulutlu ve bölge geneli aralıklı yağmur ve karla karışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı geçecek. Bölgenin doğu kesimlerinin (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

Güneydoğu Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kuzeyi ile akşam saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

Marmara: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde doğusu (Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, ve Bilecik) VE İstanbul, Tekirdağ, Balıkesir çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

Ege: Çok bulutlu ve Kuzey Ege kıyıları dışında bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Genellikle yağmur ve sağanak, Afyon, Kütahya ve Uşak çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde görülecek olan yağışların; sabah saatlerinde İç Ege (Denizli, Afyon, Uşak ve Kütahya) ve Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Akdeniz: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; sabah saatlerinde Batı Akdeniz’de (Antalya, Isparta ve Burdur) ve öğle saatlerinden sonra Doğu Akdeniz’de(Mersin, Adana, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş) kuvvetli olması bekleniyor.

İç Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde bölgenin batısı (Ankara, Eskişehir ve Konya) ile Sivas çevreleri, öğle saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; güney ve batısında (Ankara, Eskişehir, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Aksaray, Konya, Karaman ve Niğde) kuvvetli olması bekleniyor.

Batı Karadeniz: Çok bulutlu ve bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Bolu ve Kastamonu çevrelerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Gümüşhane ve Bayburt çevreleri ile öğle saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel kar erimesi ve çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekiyor.

 Topkan Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta Besiciler Yaylalarda Koyun Kırpmaya Başladı

Muş’ta havaların ısınmasıyla birlikte yaylalara çıkan besiciler, hayvanlarının yazlık bakımlarına başladı. Kurtik Dağı…

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Eğitim Haberleri

Bejna Fırat’ın İlham Veren Hikayesi

Varto’dan Yükselen Bir Başarı Hikayesi: Bejna’nın Azmi ve İyilikseverlerin Dayanışması Muş’un Varto ilçesine…

Muş’ta Coşkulu Mezuniyet Töreni

Muş’ta gerçekleşen mezuniyet töreni, Vali Avni Çakır ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Alican’ın…

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri