Skip to main content

MERDİVEN ALTI ÜRÜNLERE DİKKAT EDİLSİN

Muş Haber Fotoğrafı

Muş’ta kırtasiyecilik yapan Ramazan Yasun, velilerin kırtasiye alışverişlerini bu alana özel açılan dükkanlardan yapması tavsiyesinde bulundu.

Okulların açılmasına sayılı günler kala kırtasiyelerde hazırlıklar hız kazandı. Bu kapsamda Muş’ta kırtasiye işletmeciliği yapan Ramazan Yasun, yeni eğitim öğretim yılı öncesi yoğunlaşmaya başlayan okul alışverişine ilişkin açıklamalarda bulundu. Muş´ta öğrencilerin her isteğine cevap vermek için hazırlıklara başlayan Ramazan Yasun, 2023-2024 eğitim öğretim yılı hazırlıklarının sonuna geldiklerini söyledi.

Okul öncesi alışverişlerde ortalama maliyetler hakkında da bilgiler veren Yasun, “Ana okuluna gidecek olan bir öğrencinin içerisinde her şeyi dahil 1000-1500 TL arası, orta okula gidecek olan bir öğrencinin de maliyetinin 500-600 TL arasında olabilir. Lise öğrencilerinin ise ihtiyaçlarının daha fazla ve çeşitli olması nedeniyle bu maliyetin 500-700 TL´ye çıkabilir” diye konuştu.

Uzun yaz tatili sebebiyle işleri tamamen durma noktasına geldiğini belirten Yasun; “Yaz tatilinin bitmesiyle birlikte satışlarda önemli bir hareketlilik bekliyoruz. Yaz tatilinde tüm stoklarımızı tamamlayarak eğitim ve öğretim yılı için hazırlıklarımızı tamamladık. İşlerimiz her yıl ilk bir ay yoğun geçer daha sonra normale döner. Okullar açık olduğu sürece bizimde işlerimiz normal seyrinde devam eder. Ancak okulların kapalı olduğu dönemde biz de tatildeyiz. Yaz tatili bitince kırtasiyecilerin de tatili bitmiştir” diye konuştu.

Kırtasiye alışverişlerinin, işinin ehli kırtasiyecilerden yapılması gerektiğini belirten Yasun, “Velilerimizin, kendilerine 12 ay boyunca hizmet veren, işi kırtasiye olan, alanında ihtisaslaşmış, ürünleri tanıyan, onları doğru ürüne yönlendirebilecek, sorularına cevap alabilecekleri, zengin ürün çeşitliliğine sahip noktalar olan kırtasiye perakendecilerini tercih etmelerini öneriyoruz. Bu süreçte velilere de çok iş düşüyor. Veliler merdiven altı, üreticisi ya da ithalatçısı belli olmayan ürünlerden uzak durmalı. Kimliği belli olan ürünler alınmalı. Yani tüketiciler ürün alırken mutlaka etiketine bakmalı, ambalajlı, üreticisi ya da ithalatçısı belli, yani bir kimliği olan ürünleri tercih etmeli. Tüketicilerimiz aldıkları ürünlerin ambalajlarını dikkatle incelemeli. Özellikle boya kalemlerinde ‘CE’ işareti ve ‘EN71 standardına uygundur’ ibaresinin bulunup bulunmadığına bakmalı. Oyuncak şeklinde olan veya oyuncak niteliği taşıyan ürünlerin hangi yaş grubuna yönelik olduğuna dikkat etmeliler. Sprey boyalar ve yapıştırıcıların su bazlı olması ve solvent içermemesi konusunda hassas davranmalılar. Eğer veliler satın aldıkları ürünün güvensiz olduğunu düşünüyorlar ve ürün kimliğinden şüphe ediyorlarsa ‘tuketici.gov.tr’ adresi veya ‘Alo 175 Tüketici Hattı’ndan şikayette bulunabilir, bu şekilde taklit, korsan, kaçak ürünlerle mücadelemizde bize destek olabilirler.”  Fırat Demir Muş Haber Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri