Muş İl Jandarma Alay Komutanlığı tarafından Muş Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi’nin bahçesine oyun parkı kuruldu. Mehmetçik’ten engellilere oyun parkı. 65 özürlü çocuğun eğitim gördüğü Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi bahçesine kurulan oyun parkının açılışına İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Eyüp Bölük, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Turgut Karakış ve okul öğretmenleri ile öğrenciler katıldı. Okul idaresi tarafından kendilerine şifahi olarak böyle bir talep geldiğini belirten Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Eyüp Bölük, talebi geri çevirmeyip çocukların oyun oynayabilecekleri bir park yaptıklarını söyledi. Engelli çocuklara ilgi gösterilmesi gerektiğini vurgulayan Albay Bölük; “Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi Müdürü tarafından şifahi olarak oyun parkı yapılması talebi geldi. Biz de bu talebi geri çevirmedik ve çocuklarımıza oyun parkı kurduk. Engelli çocuklarımız ilgi ve alaka beklerler, herkes ilgi göstermelidir” dedi.

Mehmetçiğin bir yandan vatanı koruma, bir yandan da bu tür hizmetleri gerçekleştirmesinin örnek olduğunu dile getiren Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Turgut Karakış da; “Bu okulumuzda Mehmetçiğimiz tarafından okul bahçesine oyun park yapımı gerçekleştirilmiştir. Mehmetçiğimiz bu çalışmalarını inşallah daha çok genişletecekler. Bu ilk etapta sadece bir park yapımıydı. Jandarma Alay Komutanımızın bu ilgisi, alakası bizi oldukça mutlu ediyor. Jandarma Komutanlığımız yaptığı bu parkın yanında ise okulun geri kalan bahçesini de park yapacağız. Bu okulumuzun özel bir isteği var. Çocuk bahçeleri geliştirilirse bu çocuklar psikolojik olarak daha rahat evlerine gidecekler. Ordu mensuplarının bize olan ilgisi bizi çok mutlu ediyor. Bizi de bazı konularda başka alanlarda ilgilenmemize sebep oluyor. Jandarma Alay Komutanımız Kıdemli Albay Eyüp Bölük’e sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Askerlerimizi yanımızda görmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi Müdürü Selami Polat ise, “Okulumuzda ağır düzeyde zihin engelli ve işitme engelli öğrenciler bulunuyor. Jandarma Alay Komutanlığımız tarafından üç günlük bir süre içerisinde yapıldı. Parkımız yapıldıktan sonra öğrencilerimiz rahatlama açısından biraz daha okul içerisinde belli seviyeye geldiler. Öğrencilerimizin teneffüslerde dinlenmeleri, oyun oynamaları, rahatlamaları ve etkili bir hale gelmelerine vesile olacak. Okulumuzun bahçesinde daha önce herhangi bir park yoktu. Bu süre içerisinde park olmadığından dolayı kendilerine de zarar verebiliyorlardı. Park sayesinde öğrencilerimizin en azından rahatlamaları fiziki ortam içerisinde çeşitlilik sağlaması bizim için bir avantaj oldu. Bundan sonraki süre içerisinde tabi ki okul içinde, eğitim ortamında ve dinlenme saatlerinde öğrencilerin rahatlamalarına neden olacak. Bu konuda Jandarma Alay Komutanımıza öğrencilerimiz adına teşekkür ediyoruz. İlimize ve okulumuza katkı sağlayacak vatandaşlarımıza bu tür düşünce içerisinde olan tüm halkımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Daha sonra Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Jandarma alay Komutanı Kıdemli Albay Eyüp Bölük’e şilt takdim edildi.

 Topkan Haber Ajansı