Muş Belediyesini ziyaret ederek birimi amirleri ile tanışan Vali Erdoğan Bektaş çalışmalar hakkında bilgiler alarak bundan sonra yapılacak olan bütün çalışmalarda belediyeye destek olacağını ve belediye ile birlikte hareket edeceklerini ifade etti.

Muş Valisi Erdoğan Bektaş dün öğlen saatlerinde Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede’yi makamında ziyaret etti. Valililer kararnamesi ile Üsküdar Kaymakamlığından Muş’a Vali olarak atanan Bektaş tanışma ziyaretlerine devam ediyor. Dün Muş belediyesine yönelik ziyarette bulunan Bektaş Başkan Dede’nin makamında bir süre oturarak çalışmalar ve yapılanlar hakkında bilgiler aldı. Makamda bir süre otaran Bektaş, daha sonra birim amirleri ile tek tek tanıştı. Yapılan toplantıda konuşma yapan Vali Bektaş, Muş ve Muş gibi küçük illerde belediyelerin çalışma yapmasının bir hayli zor olduğunu belirterek, Muş Belediyesinin zor şartlarda çalışma yaptığını fakat zorluk içerisinde yapılan çalışmaların da başarı getireceğini dile getirdi. Bektaş, ekiplerin çalışmaları hakkında telsiz ile bilgi alarak çalışanlara kolaylıklar ve başarılar dileklerinde bulundu. Belediyecilik yapmanın gerçekten zor bir iş olduğunu dile getiren Muş Valisi Erdoğan Bektaş, önemli olan zor şartlar altında vatandaşa hizmet sunmaktır. Sizlerde Muş Belediyesi olarak bunu yapıyorsunuz. İzlenimlerim doğrultusunda vatandaşlar belediyenin çalışmalarından memnun. Başarılarınızı devamını diliyorum” şeklinde konuştu. Vali Erdoğan Bektaş, “ belediyeciliğin zorluklarla mücadele ettiğini biliyoruz. Hizmetin sahibi sizsiniz. Bütçe az ama hizmeti zor şartlarda olması, daha büyük emek gerektirir. Sizler zor şartlar hizmetin en iyisini yapma gayretindesiniz. Biz’de buradayız. Zor şartlarda hizmet edenin yanında olarak birlikte zorlukları aşarak, el ele vererek hizmetin Muş için en iyisini en güzelini yapmaya gayret göstereceğiz. Bir ilde güvenlik çok önemlidir. Güvenliğin olmadığı bir yerde huzur olmaz, hizmet olmaz her şeyin en iyisini yapmak için önce güvenlik birimlerine önem vermeliyiz. Emniyet, zabıta ve diğer güvenlik zincirini tedbirleri elden bırakmadan hizmeti de yanında sürdürmeliyiz” diye vurguladı.

BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR

Muş belediyesinde yapılan tanışma programında birim amirleri ve Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede ile bir süre sohbet eden Muş Valisi Erdoğan Bektaş, Muş’un daha iyi yerlere gelmesi için birlikte hareket etmeleri gerektiğini kaydetti. Valilik, Belediye ve Emniyet gibi kurumların özellikle birlikte hareket etmesi gerektiğinin önemine değinen Bektaş, “ bu anlamda özellikle Emniyetin çalışmalarında başarı göstermesi ve olaylara karşı toplumsal huzuru sağlamasının önemli olduğunu kaydetti. Birlikte yapılan çalışmalardan her zaman için başarı elde edileceğine inandığını dile getiren Bektaş, “ kurumlar arası diyalog ve birliktelik her zaman için önemlidir. Biz Muş valiliği olarak belediyemizin çalışmalarına her zaman destek vermeye hazırız” şeklinde konuştu.

DEDE MEMNUNİYETİNİ DİLE GETİRDİ

Muş Valisi Erdoğan Bektaş’ın Belediyeye yapmış olduğu ziyaretten dolayı bir hayli memnun olduklarını dile getiren Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede ise, “ sayın valimiz belediyemize teşrif etti bizleri onurlandırdı. Şahsım ve kurumum adına kendisine teşekkür ediyorum. Kendisi bizlere destek sözü verdi. Ben Muş Belediye Başkanı olarak ilk defa destek sözü aldım. Yapacağımız çalışmalardan sayın valimiz her zaman haberdar olacaktır. Valiliğimiz ile ortaklaşa çalışma yaparak ilimizin daha ileri seviyeye gelmesini sağlamak için elimizden gelen her türlü çalışmayı yapacağız” şeklinde konuştu.

Başkan Dede “sayın valimiz diyor ki; hizmet neredeyse, icraat neredeyse bizde orda olacağız, hep birlikte zoru başaracağız. Ben bu cümleyi devletin valisinden ilk defa duyuyorum. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bizleri ziyaretleri ile memnun etmişlerdir. Hep birlikte çalışarak zorlukları aşacağız” dedi. Dede, belediye olarak yapılan hizmetlerden bahsederek Vali Bektaş’a bir takım bilgiler verdikten sonra makamda sohbete devam ettiler. Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede son olarak kendisini ziyaret eden Vali Erdoğan Bektaş’a makamında bulunan Muş’a ait bir tabloyu hediye etti.

 Muş Ovası Gazetesi