AKP İl Teşkilatı’nda istifalarla başlayan yolsuzluk iddiaları üzerine AKP Milletvekili Medeni Yılmaz malvarlığını açıkladı. Kirada oturduğunu söyleyen Yılmaz, emekli ikramiyesi aldığı bir tek arabasının olduğunu söyledi. AKP İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında konuşan Yılmaz, basına yansıyan haberleri de yalanlayarak “dedikodu ve iftiradan Muş halkının sakınması gerekir” dedi.


Yılmaz, malvarlığı ile ilgili yaptığı açıklama, şunları söyledi: “3 yıldır milletvekiliyim. 23 yıl hekimlik yaptım. İsterseniz size mal varlığımı açıklayayım. Çok uzun değil. Yorulmazsınız. Ben 23 yıllık hekimlik yaptım. Geldim babamın bana aldığı bir arabaya bindim. 2002 yılında seçimlere girerken, seçim masrafları için satılsın dedim.


Daha sonra emekli oldum, emekli maaşı ile bir araba aldım. 3 yıldır milletvekiliyim, 23 yıllık hekimim, 26 yıldır ne yazlık evim ne de kışlık evim, ne Muş’ta ne de başka bir yerde ne de köyde evim var. Bundan da hiç rahatsız değilim, kirada oturuyorum. Hiçbir gayrimenkulüm yok. Allah’a çok şükür bundan da rahatsız olmuyorum. Duymak isteyenlere de duyurmak istiyorum. Bütün malvarlığımda budur.” Haber: Emrullah Özbey

 NULL