Muş Mavi Ay Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından başlatılan ‘Sosyal Konfeksiyon Mağazası’ projesi ile yetim ve ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürmeye çalışacak.

Yardım faaliyetlerinden adından sıkça söz ettiren Muş Mavi Ay Sosyal Yardımlaşma Derneği ‘Sosyal Konfeksiyon Mağazası’ projesini sürdürüyor.

Hayırsever vatandaşlar tarafından finanse edilen ürünleri mağazaya gelen ihtiyaç sahibi aileler tamamen ücretsiz bir şekilde istediği ürünleri alabiliyor. Muş Mavi Ay Sosyal Yardımlaşma Derneğinin köprü görevi gördüğü yardım kampanyasında ailelerin kendi ihtiyaçları doğrultusunda sosyal mağaza da istediklerini alabiliyor.”.Mağazada yetim ve ihtiyaç sahibi ailelerin ürün almasına yardımcı olan dernek üyeleri, aynı zamanda başka taleplerde alıyorlar.

Dernek Başkanı Ramazan aydın konuya ilişkin yaptığı açıklamada, hayırseverlerle ihtiyaç sahibi aileler arasında köprü görevi gördüklerini belirterek, Bundan sonraki süreçte ihtiyaç sahibi ailelerin giyim ihtiyacını ‘Sosyal Konfeksiyon Mağazasından’ vereceklerini söyledi.

Başkan Aydın, amaçlarının ihtiyaç sahibi ailelere faydalı yardımlar yapmak olduğunu kaydederek; “Bugün ilimizdeki ihtiyaç sahibi aileler için Sosyal Konfeksiyon Mağazamızda yardımlarımızı ailelere ulaştıracağız, İlimizdeki ihtiyaç sahibi ailelerimizin ücretsiz olarak gelip giyim ihtiyaçlarını hiçbir ücret ödemeden konfeksiyon mağazamızdan alabilirler. Muş´umuzun ihtiyaç sahibi ailelerimizin elimizden geldiğince katkıda bulunmaya çalışacağımızı sürekli devlet erkânından her şeyi beklememek şiarıyla yola çıktık. Tabi bunları yaparken de değerli devlet büyüklerimizle ile uyum ve işbirliği içinde olacağız. Bizim buradaki halis niyetimiz ve tek gayemiz Muş´taki ihtiyaç sahibi ailelere faydalı olmaktır. Umarız ki bunu hep beraber ele ele verip ailelerimizde rencide etmeden başarırız, tabii bu sosyal Konfeksiyon mağazamızda kolay oluşturmadık, Bu konuda bize destek olan ve yıllardan beri desteklerini esirgemeyen tüm yardımsever hemşehrilerinize teşekkür ediyorum, buranın kuruluşunda çok fazla emek sahibi var Allah onarında hayırlarını kabul eylesin ” dedi.

Açılışı yapılan Sosyal yardım Konfeksiyonuna çok sayıda Bürokrasi, Sivil toplum kuruluşu yetkileri ile vatandaşlar katıldı.

Fırat Demir Muş Haber Gazetesi