Muş’ Karaağaçlı beldesine yapılan ve Maddi imkânsızlıklardan dolayı yarım kalan Camii, taziye evi ve Kur´an kursu inşaatının tamamlanması için hayırseverlerden yardım bekliyor.

Eski caminin yıkılıp yerine yeni yapımı başlanan cami, taziye evi ve Kuran Kursu, maddi imkansızlıklar nedeniyle tamamlanamıyor. Belde sakinlerinin tüm imkanlarını seferber ederek destekte bulunduğu cami inşaatının devam edebilmesi için hayırsever vatandaşların yardımı bekleniyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Belde Muhtarlarından sakinlerinden Gıyasettin Sağlam bu tür hayır hizmetleri için vatandaşlardan gereken yardımı beklediklerini belirtti. Sağlam, açıklamasında: “Muş Karaağaçlı köyü Merkez Camii Yapma ve Yaşatma Derneği olarak Eskiyen camii yıkıp yerine başladığımız Cami, taziye evi ve Kur´an kursu için destek bekliyoruz. Kaba inşaatı biten ve yarım kalan Cami, taziye evi ve Kur´an kursu için belde sakinleri ellerinden gelen bütün imkânlarını kullanarak destek veriyorlar. Yaklaşık 10-12 aydır Belde camii taziye evi Kur´an kursu yapımına başladık. Belde sakinleri ellerindeki bütün imkânlarını kullandılar. Fakat yükümüz o kadar ağırdır ki inşaat yarım kalmış durumda. Bu bir hayır işidir, sadakayı cariye işidir. İnsan öldüğünde amel defteri kapanıyor ama bu sadakayı cariye olduğu zaman ona hayır yazılmaya devam ediliyor. Müslümanlar sadece bu hayır işlerinde ellerini taşın altına koyuyor. Burası millete hizmet vermek içindir, Anne ve babası adına hayır yapmak isteyenler, Kur´an kursu ve taziye evine destekte bulunsalar bizi çok mutlu ederler. Biz çevredeki insanlardan da yardım bekliyoruz. Biz istiyoruz çevredeki Müslüman kardeşlerimizde bu inşatta yardım ellerini uzatsın” dedi.

Fırat Demir MUŞ Haber Gazetesi