İzmir Bıdık Bölge Oyuncularını misafir eden Merkez Lale Anaokulu, minik öğrencilerin kahkaha dolu anlar yaşamasına sebep oldu. Lale Anaokulunda 3 seans ile gösterime sunulan ve Ömer Ulaş’ın hazırlayıp sunduğu Karagöz- Hacivat oyunu, öğrenciler tarafından büyük beğeni topladı. Minik öğrencileri güldüren Hacivat-Karagöz tiplemesinde önemli mesajlar da verildi. Kibar konuşma, temizlik ve okuma alışkanlığının mizahla anlatıldığı oyunda, öğrenciler eğlenceli dakikalar geçirdiler. Üç seans şeklinde gösterimi yapılan Hacivat- Karagöz gölge oyununda özellikle diş fırçalama ve temizlik alışkanlığı, meyve ve sebze isimlerinin tanıtımı, kavga, gürültü ve arkadaşlığın güzelliği ele alındı.

Lale Anaokulu Müdürü Bircan Ergün, öğrencilere yönelik hazırlanan oyunu özellikle incelediklerini ve uygun görüldükten sonra öğrenciler için sahneye alındığını belirtti. Öğrencilerin kahkahalara boğulduğu perdede sunum yapan Ömer Ulaş, okulların açılması ile özellikle Anaokullarını ziyaret ettiklerini ancak devletten eğitici oyunlarını gösterebilmek için yeterli destek alamadıklarını hatta engeller ile karşılaştıklarını söyledi. Çocukları çok sevdiğini söyleyen Ulaş, “Vatanıma milletime ve Türk çocuklarına faydalı olabilmek adına üzerimize düşeni yapıyoruz.  Diyar, diyar gezerek çocuklarımıza hem ders hem oyun sergiliyoruz. Karapınar Ana Okuluna gelmemizde payı olan Okul Müdürü Bircan Ergün’e ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Öğrencileri sosyal aktivitelerle buluşma yolunda ilk tercihlerinin öğrenci velileri olduğunu belirten Lale Anaokulu Müdürü Bircan Ergün, Karagöz- Hacivat oyunun veliler tarafından istendiği ve oyunun içeriğinin eğitici olmasından dolayı izlettirdiklerini söyledi. Okul Müdürü Ergün, “Lale Anaokulu olarak öğrencilerimize sosyal aktivitelerle daha kaliteli eğitim vermeye çaba gösteriyoruz. Bu nedenle okulumuzda 3 seansla gösterime giren Hacivat ve Karagöz oyunu öğrencilerimiz tarafından büyük beğeni topladı. Biz bu oyunu sergilemeden önce oyunun içeriğini inceledik ve oldukça eğitici bulduk. Çünkü Hacivat ve Karagöz’ün eğitici ve halk arasında bilinmesi özellikle daha çok ilgi görüyor. Biz İzmir Bıdık Gölge Oyunun ilimizde bizleri kırmayarak sahne alması bizleri sevindirdi. Çok memnun olduk ve kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.
 Günaydın Muş Gazetesi