Merkez Sungu Beldesinde bulunan İlköğretim okulları arasında bilgi yarışması düzenlendi. Belde de bulunan İlköğretim Okullarının katılımıyla düzenlenen bilgi yarışmasında 75. Yıl Sungu Vakıflar Yatılı İlköğretim Bölge Okulu, birinciliği elinden kaçırmadı. Düzenlenen bilgi yarışmasına 75. Yıl Sungu Vakıflar Yatılı İlköğretim Bölge Okulu, Sungu Hürriyet, Sungu Mehmet Akif Ersoy ve Sungu İlköğretim okulları katıldı.

Sungu Beldesi ilköğretim okullarının bilgi yarışmasını Tandoğan ve Şeker İlköğretim Okulları üstlenip sevk ve idare edildi. Bilgi yarışmasına her sınıftan üç temsilci öğrenciyle yapılan bilgi yarışmasında 75. Yıl Sungu Vakıflar Yatılı İlköğretim Bölge Okulunun 4.,6.,7., ve 8’nci sınıfları birinci oldu.

Sungu Beldesinde bulunan ilköğretim okulları arasında düzenlenen bilgi yarışmasında birinciliği elde eden 75. Yıl Sungu Vakıflar Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nun eğitimde kaliteyi her zaman ön planda tutuğunu belirten Okul Müdürü Mahmut Baskın, öğrencilerinin göstermiş olduğu üstün gayretlerinden dolayı teşekkür etti. Okul Müdürü Baskın, “Sungu Beldesinde bulunan İlköğretim Okullarımız arasında bilgi yarışması düzenlendi. Tabi bilgi yarışmasının amacı verilen eğitimin ölçülmesi demektir. Biz Yatılı İlköğretim Bölge Okulu olarak, öğrencilerimizin en iyi şekilde eğitim alması ve aldıkları eğitimle birlikte başarılıyı gösterebilmeleridir. Bugün öğrencilerimiz bizleri gururlandırdı, onurlandırdı ve verdiğimiz emeklerin boşa gitmediğini gösterdiler. Ben bütün öğrencilerimin başarısını kutluyorum. Bu onlar için daha yolun başı olduğunu hep anlatıyoruz. Bu eğitimlerin temel olduğunu ve gelecekleri için çaba göstermeleri gerektiğini artık biliyorlar. Bütün öğrencilerimizin en iyi yerlere gelmesini temenni eder eğitimlerinde her zaman başarılı olmalarını diliyoruz” dedi.

 
 Günaydın Muş Gazetesi