Müftülük tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında dün kan bağışı kampanyası düzenlendi.
İl Müftülüğü’nde görevli personeller, Kutlu Doğum Haftası sebebiyle kan bağışında bulundular. Kızılay ve Müftülüğün ortaklaşa yürüttüğü çalışma kapsamında müftülük çalışanları ile imamlar Kızılay’a kan bağışında bulundular.
Muş’ta Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde Müftülük çalışanları kan bağışında bulundu. İl Müftülüğü binasının alt katında bulunan Konferans Salonunda düzenlenen kan bağışı kampanyasının bir gün süreli olduğu belirtilirken kan bağışına imamların büyük ilgi gösterdikleri kaydedildi. Kan vermek için sıraya giren din görevlileri dağıtılan formları doldurduktan sonra birer ünite kan verdi.
İl Müftüsü Dursun Ali Şeker, kan bağışı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında kan bağış kampanyası düzenlediklerini söyledi. Dursun Ali Şeker; “Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri içerisinde din görevlileri ve halkımızın katılımıyla kan bağışı kampanyası tertip edildi. Bugün de görüldüğü gibi görevlilerimiz ve halktan katılacak olanlardan kan alınıyor. Kan vermek hem dini açıdan önemli, hem de sağlık açısından önemli. Sevgili Peygamber Efendimiz bahar mevsiminde kan verirlerdi, kan vermeyi de tavsiye ediyordu. O zaman bugünkü tıp imkanları, bu kadar teknoloji gelişmemiş olduğu halde kan vermeyi Sevgili Peygamber Efendimiz sağlık açısından uygun görmüşlerdi. Biz o istikamette kan veriyoruz. Bir kardeşimize faydalı olabilir miyiz? Bu da nihayet bir ilaçtır, bir destektir. İhtiyacı olanlara sadece parasal olarak değil bu yolla bir nevi bir organ nakli. Dinimizce organ naklinin sakıncalı olmadığını biz defalarca söylüyoruz. Organ nakli, organ bağışı verilebilir. Bu da nihayet organ olarak görülürse bu da uygundur. Geçen sene kan bağışı kampanyası tertip etmiştik, bu yıl da tertip ettik” dedi.
 Muş`un Sesi Gazetesi