Skip to main content

Kurmay Albay Işık tutuklandı

Muş Haber Fotoğrafı

15 Temmuz akşamı başlatılan askeri darbe girişiminin bastırılmasının ardından ülke genelinde gözaltı ve tutuklamalar başladı.

İlimizde de başlatılan çalışmalar kapsamında 16 Temmuz günü Muş İli Sıkıyönetim Garnizon Komutanı İlimiz 49. Motorlu Piyade Tugay Komutan Yardımcılığında görevli Piyade Kurmay Albay İsmail Işık gözaltına alındı. Kurmay Albay Işık, çıkarıldığı adli makamlar tarafından tutuklandı. Muş Valiliği´nden konuyla ilgili açıklamada: Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Anayasası´nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya, bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs eden TSK içerisinde yapılanmış illegal örgüt mensuplarınca 15/07/2016 (Cumartesi) günü kalkışmaya teşebbüs edilmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya ve görevlerini yapmasını kısmen engellemeye yönelik bu girişime iştirak ettiği değerlendirilen; Ele geçirilen belgelerde Muş İli Sıkıyönetim Garnizon Komutanı olarak adı geçen İlimiz 49. Motorlu Piyade Tugay Komutan Yardımcılığında görevli Piyade Kurmay Albay İsmail Işık, 16/07/2016 günü gözaltına alınmış ve 17/07/2016 günü çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanmıştır ifadelerine yer verildi.  

Hakimler Hakkında Yasal Süreç Başladı Muş Cumhuriyet Başsavcılığı´nda görevli iki hakim ile Varto Cumhuriyet Savcılığı´nda görevli bir hakim hakkında işlem başlatıldığı belirtilen açıklamada ise: Anayasayı İhlal ve Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma suçları kapsamında yasadışı faaliyetlerde bulundukları yönünde kuvvetli şüphenin varlığı nedeniyle, Muş Cumhuriyet Başsavcılığında görev yapan; Hâkim Halime Kotiloğlu ve Hâkim Hüsamettin Uyan gözaltına alınarak Muş Cumhuriyet Başsavcılığı´nca (2016/3224 soruşturma sayısı ile) haklarında işlem başlatılmıştır.

Varto Cumhuriyet Başsavcılığında görev yapan; Varto Hâkimi Nuri Adikti gözaltına alınarak hakkında Varto Cumhuriyet Başsavcılığı´nca (2016/557 soruşturma sayısı ile) işlem başlatılmıştır denildi.   Bulanık Hakimi Tutuklandı Açıklamanın devamında: Bulanık Cumhuriyet Başsavcılığında görev yapan; Bulanık Hâkimi Fatih Özkan gözaltına alınmış ve çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanmıştır denildi.

Malazgirt´te İki Gözaltı Malazgirt Emniyet Müdürlüğü´nde görevli personele kanunsuz emir verildiği tespiti ile yapılan iki gözaltına ilişkin ise şu açıklama yapıldı: Ayrıca, Malazgirt İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli; Emniyet Amiri Beyhan Ceylan ile Başkomiser Mehmet Türker Tuncer Malazgirt Emniyet Müdürlüğünde görevli personele kanunsuz olarak emir verdikleri tespit edildiğinden 16/07/2016 günü gözaltına alınarak 17/07/2016 günü Malazgirt Cumhuriyet Başsavcılığı´na sevk edilmişlerdir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

Muş Ovası Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri