Muş’ta çeşitli temaslarda bulunan Türk Kızılay’ı Genel Başkanı Tekin Küçükali, Kızılay’ın Muş’ta kurmayı planladığı Afet Müdahale Merkezi yer tespit çalışmalarından önce Vali Erdoğan Bektaş’ı makamında ziyaret etti.

Kızılay’a ait yatırımları incelemek için Muş’a gelen Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Hayati Çetin, Ankara Kızılay Şube Başkanı Ahmet Hizanlıoğlu ve Kızılay Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, Vali Erdoğan Bektaş’ı makamında ziyaret ederek, Kızılay Muş Şubesine vermiş olduğu destekten dolayı teşekküllerini sundular. Vali Erdoğan Bektaş’ı makamında ziyaret eden Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali, “bölgenin en çalışkan valisi olan Sayın Erdoğan Bektaş’ı ziyaret etmenin mutluluğu içerisindeyiz.”dedi.

Vali Erdoğan Bektaş’ın Kızılay Muş şubesi tarafından yapılan bi çok çalışma önemli destekler verdiğini belirten Küçükali; “Kızılay Muş Şubemizin yapmış olduğu birçok çalışmada sayın valimiz Erdoğan Bektaş önemli katkılar sağlamıştır. Bundan sonra da u tür desteklerinin bizimle olacağına inanıyoruz ve izi kabul etme lütfünü gösterdiği için kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Küçükali, daha sonra Kızılay’a desteklerinden dolayı Vali Erdoğan Bektaş’a fincan takımı ve Kızılay’ın 141. yıl dönümü olması münasebeti ile bir şilt armağan etti.
Vali Erdoğan Bektaş ise yapmış olduğu konuşmada “Sayın genel başkanımız ilimizde görmek bizler için gerçekten büyük bir mutluluk. Her zaman böyle genel başkanlar ağırlamıyoruz. Ayrıca bizi ziyaret etmekle bizi onurdandırlar. Kızılay Muş şube başkalığının daha önceden yapmış olduğu güzel çalışmamalar zaten vardı. Genel başkanımızın da buraya gelmesi ile daha güzel çalışmalar olacağına inanıyoruz” dedi.

 Muşun Sesi Gazetesi