Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali ve heyeti Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede’yi makamında ziyaret ettiler. Başkan Dede’nin belediye başkanlığı döneminden öncede ülkesi ve milleti için büyük hizmetlere imza attığını belirten Küçükali, bu hizmetlerin devam etmesini ümit ettiklerini ifade etti.

Bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Muş’a gelen Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali, Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede’yi makamında ziyaret etti. Valilik ziyaretinin ardından Belediyeye geçerek Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede ile bir süre sohbet eden Küçükali, Başkan Dede’nin sadece belediye başkanlığı döneminde değil önceki yıllarda da devleti ve milleti için büyük hizmetlere imza attığını belirtti.

Başkan Dede’yi yakinen tanıdığını ifade eden Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali, “ Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede’yi çok yakından tanırım. Kendisi büyük bir devlet adamıdır. Kendisinin hizmetlerini çok yakından takip ediyor ve biliyoruz. Muş’a belediye Başkanı olmadan öncede çok büyük hizmetler üreten güzel bir beyindir kendisi. Muş’a da büyük hizmetler yapmıştır. Yapmış olduğu hizmetlerden ötürü kendisine teşekkür ediyoruz” dedi. Başkan Dede’nin bu güne kadar kendilerine sürekli destek olduğunu anımsatan Küçükali, bundan sonraki dönemlerde de kendisinden destek beklediklerini söyledi. Kendisine yapılan ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede ise, Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali’yi önce ki yıllardan tanıdığını ifade ederek, çok başarılı çalışmalara imza attığını yorulmak nedir bilmeyen bir Genel Başkan olduğunu ifade etti. Kızılay’ın Muş’ta ki faaliyetlerini yakından takip ettiğini söyleyen Başkanı Dede, “ Genel Başkanımız ve Muş’ta bulunan ekibi, gerçekten başarılı çalışmalara imza atmışlardır. Olası bir afete karşı bütün hazırlıklarını tamamlamış, devleti ile bütünlük içinde çalışmalar yapmışlardır. Ben tekrar tekrar Muş’a ve tüm Türkiye’ye yapmış oldukları hizmetlerden ötürü kendilerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Belediyeye yapılan ziyaretin ardından Tuba Camisinden namaz kılan Türk Kızılay’ı Genel Başkanı Tekin Küçükali ve heyeti namazın ardından Kızılay depolarında incelemelerde bulundular.

 Muşun Sesi Gazetesi