Muş Valisi İbrahim Özçimen, 2007 yılı sonunda içme suyu şebekesi olmayan tek bir köy bile bırakmayacaklarını belirterek, asfalt çalışmaların da hızla sürdürüleceğini ve seçim asfaltı yapmadıklarını söyledi.

Vali İbrahim Özçimen, makamında yaptığı açıklamada Köylerin Altyapısının Desteklenmesi (KÖYDES) programı kapsamında iki yıl içerisinde yapılan çalışmaları değerlendirerek, 2007 yılında yapılması düşünülen çalışmalar hakkında bilgi verdi. Vali Özçimen, insanlara en iyi hizmeti götürmek amacında olduklarını belirterek, “2004 yılında 3 köyümüze su getirilmişken biz bu rakamı 2005 yılında 73’e çıkardık. 2006’da ise bu rakamı 104’e çıkardık. Geçmiş yıllardaki gibi bir köye iki tane çeşme getirmeyi su getirmek olarak görmüyoruz. Biz bir köye su getiriyoruz dediğimiz zaman bu şebekeli sudur. Yani herkesin evinde su akıtıyoruz. Göreve geldiğimiz zaman Muş’ta 10 dolayında köyde şebekeli içme suyu olduğunu tahmin ediyorum. Şimdi ise 177 köyün tamamında şebeke suyu vardır. 2007 yılı içerisinde ise içme suyu şebekesi olmayan köy bırakmayacağız” dedi.

Asfalt yol yapım çalışmalarında çok dikkatli davrandıklarını ve sağlam iş yapmaya gayret gösterdiklerini kaydeden Özçimen, 2004 yılında yapılan asfalt yol çalışmasının 11 kilometre olduğunu ve bu rakamı beşe katladıklarını söyledi. Özçimen, “2005 yılında 55 kilometre, 2006 yılında ise 286 kilometre asfalt yol yaptık. Bu yıl ki asfalt yol planımız 409 kilometredir. Şu anda bütün muhtarlar bizi sıkıştırıyorlar. Herkes kendi köyüne asfalt yol istiyor. Ama bu şekilde olmaz. Yaptığımız işte samimi olmalıyız. Bir iş yaptığımız zaman sağlam yapmalıyız. Göz boyamak için bütün köy yollarını asfalt yapmak hizmet değildir. Sağlam ve uzun ömürlü yol yapabilmişsek, bu hizmet olur. Biz bu yıl bin kilometrede asfalt yapabiliriz. Ama biz seçim asfaltı yapmıyoruz, yaptığımız hizmetin kalitesi için çalışıyoruz. Geçen yıl yaptığımız asfalt yolların bu yıl ikinci kat asfaltını da atacağız ki uzun ömürlü olsun, dayanıklı olsun” diye konuştu.

 NULL