Adalet ve Kalkınma Partisi’nde İl Genel Meclisi üyeliği için aday adaylığı müracaatında bulunan Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Bedri Korkmaz, İl Genel Meclisi’nde aktif kişilerin görev alması gerektiğini belirtti.

Muş Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Bedri Korkmaz, Ak Parti’ye İl Genel Meclisi üyeliği için aday adaylığı müracaatında bulundu. İl Genel Meclisi’nde engellilerin haklarını temsil etmek için müracaatta bulunduğu belirten Bedri Korkmaz, bu işin gönül işi olduğunu ifade etti. Muş’un gelişmesi ve güzelleşmesi için engellilerin adına müracaat ettiğini söyleyen Korkmaz, “Hemen hemen bütün illerde, İl Genel ve Belediye Meclislerinde, engellilerin haklarını temsilen engelliler bulunmaktadır. Bedensel Engelliler Derneği Muş Şubesi olarak ilimiz adına Avrupa Birliğinde “Hayata Merhaba, Sağlıklı Toplum, Nesiller İçin Sağlıklı Yaşam” projeleri kabul edilmiş ve bu projeler başarıyla uygulanmıştır. Amacımız burada daha iyi projeler hazırlayıp, ilimize daha çok katkıda bulunmaktır. Aday adayı olmamdaki en büyük etkenlerden birisi de, artık feodal yapının yıkılması, adamcılığın ortadan kaldırılması, İl Genel Meclisinde aktif kişilerin görev alarak, Muş’a çok iyi hizmetler yapmasıdır. Ben şimdiden bana destek olan herkese teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Bedri Korkmaz başvuru dosyasını AK Parti Muş İl Başkanı Ramazan Aşık’a, kendisine destek için gelen engellilerle birlikte sundu. Dosyayı inceleyen Ramazan Aşık, bütün aday adaylarının kendisi için eşit mesafede olduğunu kaydederek Bedri Korkmaz’a başarılar diledi.

1971 Muş Merkez doğumlu Bedri Korkmaz, ilk ve orta öğrenimini Muş’ta tamamladı. 13 yıl esnaflık yapan Korkmaz, Valilik bünyesinde yürütülen Zihinsel ve Fiziksel Engelliler Projesi’nde 4 yıl aktif olarak görev yaptı. 2003 yılında halen başkanlığını yürüttüğü Muş Bedensel Engelliler Derneğini kurdu. 2006 yılından buyana da Muş Belediyesi’nde engellilerden sorumlu danışman olarak görev yapan Korkmaz, Türkiye Bedensel Engelliler Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeliğini ve Teşkilatlandırmadan Sorumlu Başkanlık görevini yürütüyor. İl Encümenliğinin bir gönül işi olduğunu söyleyen Korkmaz, Muş’un gelişmesi, güzelleşmesi, kalkınması için engelliler adına aday adayı olduğunu, Muşluların umutlarını karşılamak için yıllardın Bedensel Engelliler Muş Şubesi Başkanı olarak çalıştığını, her zamanki şeffaf yapısını buraya da taşıyacağını ifade etti.

 Topkan Haber Ajansı