Valilik, hafta başında komisyonlara seçilen üyelerin kararını iptal ediyor. Vali Yardımcısı İlyas Gün, dün Meclise gelerek kararın iptal edileceğini söyledi. Gün “kararda bize partilerin dağılım cetveli gönderilmemiştir. Bu nedenle bu kararı onaylamıyoruz” diye konuştu.

İl Genel Meclisi Dün Necmettin Yıldız Başkanlığında bir araya geldi. Meclis ilk gündem maddesi olarak, Varto İlçesi Sosyal Yardımlaşma Vakfına 2 hayırseverin seçilmesi konusunu görüştü. Yapılan seçimlerin ardından, ikinci gündem maddesine geçildi. 2008 Mali Yılı görüşmelerinin yer aldığı ikinci madde, meclis üyeleri tarafından bugüne ertelendi.

SAKİN OLUN

Vali Yardımcısı İlyas Gün, İl Genel Meclis toplantısına gelerek, Komisyon üye seçimleri ile ilgili karar hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. Vali Yardımcısı İlyas Gün “sizlerden toplantılarınızı sakinlik ile yapmanızı rica ediyorum. Yüksek sesle tartışmak, toplu dilekçe vermek, sükuneti bozmak bizim üslubumuz değildir” dedi. Vali Yardımcısı Gün “komisyon üye seçimleri ile ilgili kararını geri gönderiyoruz. Bu kararı geri gönderme gerekçemiz ise, partilerin dağılım cetvelinin bize gönderilmemesidir” diye konuştu.

GRUPLAR TOPLANTI YAPTI

Vali Yardımcısı İlyas Gün’ün açıklamasının ardından, meclis gündemini kapattı. Gündemin kapanması ile Ak Parti Grubu ve DTP Grubu toplantı yaptılar. Ak Parti Grubunun toplantısına DYP Üyeleri ve Bağımsız üye de katıldı. Meclis üyelerinin kararının Valilikden reddinin gelmesi ile komisyon seçimlerini yeniden yapacak. Muş Ovası
 NULL