Kardeş Okul Kampanyası kapsamında İstanbul Ümraniye Özel Sevgi Çiçeği Anafen Sebahattin Zaim İlköğretim Okulu ile kardeş okul olan Kızılağaç Yibo İlköğretim Okulu öğrencileri İstanbul’a gitti

Muş Kızılağaç Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencileri ve öğretmenleri okullarını kardeş okul seçen İstanbul Ümraniye Özel Sevgi Çiçeği Anafen Sebahattin Zaim İlköğretim Okulu’nu ziyaret etmek ve çeşitli hediyeler götürmek üzere İstanbul’a gittiler.

İstanbul Ümraniye Özel Sevgi Çiçeği Anafen Sebahattin Zaim İlköğretim Okulu’nda incelemelerde bulunacak olan Kızılağaç Yatılı İlköğretim Bölge Okulu heyeti, Salı günü, Muş-İstanbul uçağı ile ilden ayrıldı.

Bir hafta sürecek olan geziye Kızılağaç Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Müdürü Naim Karadoğan, Müdür Yardımcıları Mustafa Akın, Fatih Ekecik, Öğretmenler, Seçkin Özdemir, Mersiye Soy ve Hatice Yılmaz’ın yanı sıra her sınıfı temsilen seçilen birer öğrenci katıldı.

İstanbul Ümraniye Özel Sevgi Çiçeği Anafen Sebahattin Zaim İlköğretim Okulu tarafından yapılan davetin yeni dostluklar açısından büyük önem teşkil ettiğini dile getiren Kızılağaç Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Müdürü Naim Karadoğan,“Bazen bir eldir yardıma koşan, bir sözdür huzura kavuşturan, bazen de bir dost görüntüsüdür o. Bugün dostlarımızın misafirperverliğini görecek olmanın heyecanı ile yola koyuluyoruz. Bu davetinin kültür kaynaşması ve unutulmayacak öğrenci dostlukları açısından çok önemli olduğunu biliyoruz” diye konuştu. Müdür Yardımcısı Mustafa Akın ise Kardeş Okul Projesi ile öğrencilere çok farklı ufuklar açıldığını kaydederek bu gezilerin artık bir gelenek haline geleceğini belirtti.

 Muşun Sesi Gazetesi