Skip to main content

Kent Konseyi’nden Gençlik Meclisi’ne tebrik

Muş Haber Fotoğrafı

Muş Kent Konseyi, Ankarada 300 delegenin katıldığı Ulusal Gençlik Parlamentosu 11. Genel Kurulundan en fazla oy alan Muş Gençlik Meclisini tebrik etti. Gençlik Meclisi hizmet binasında yapılan ziyarete Muş Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Bayram Coşkun, Yönetim Kurulu Üyeleri Cengiz Koç, Kasım Sığınç, İhsan Aytemiş, Abit Oruç, Hayrettin Yalçıner ve konsey üyeleri eşlik etti.

2014 – 2015 yılının en iyi gençlik meclisi olarak seçilen Muş Gençlik Meclisi Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Koçmen ve Yönetim Kurulu Üyelerini tebrik eden Muş Kent Konsey Başkanı Prof. Dr. Bayram Coşkun, Muş Kent Konseyi Gençlik Meclisi bizim açımızdan çok değerli. Gençlerimiz üstün bir başarı elde etmeyi başardılar. Gençlerimiz yürüttükleri faaliyetler ile 2014 – 2015 Yılı Gençlik Meclisi ödülünü ulusal düzeyde aldılar. Dolayısıyla gençlerimizin bu başarısını tebrik etmek için bu toplantıyı tertip ettik dedi.

Muş Kent Konseyinin çalışmalarının çok değerli olduğunu ve tüm gençleri tebrik eden Prof. Dr. Coşkun, şunları söyledi: Muş Kent Konseyimizin koordinasyonu ile bir Barış ve Huzur Ormanı oluşturuldu. Bu orman çok güzel bir yerde, bu orman koruna bilirse beş yıl sonra Muş için önemli bir mesire alanına dönüşecektir. Ağaç dikimi bittikten sonra bu oluşturduğumuz orman tehdit altında. Bu tehdidi bertaraf etme görev ve sorumluluğu hepimize düşüyor. Bir taraftan yetkili kamu otoritelerini göreve davet edeceğiz, valiliğimize yazılı başvuruda bulunacağız. Bunun için gerekli yazışmayı hazırladık ve götürüp teslim edeceğiz. Diğer taraftan orman işletme müdürlüğümüz ile bu konuda daha aktif ne yapabiliriz çalışmasını yürüteceğiz. Orada yüzlerce ağaç dikildi, bunun mutlaka korunması ve geliştirilmesi gerekiyor. Bu konuda hem yürütme kurulu üyelerimizden, çalışma gruplarımızdan, grup başkanlarımızdan, Muş kamuoyundan ve gençlerden destek bekliyoruz. Hedefimiz bu ağaçlık alanı hemşerilerimizin yaşamına kalite katan, yaşantılarını zenginleştiren bu alanı ileride daha geniş sınırlara ulaşmasına temin etmektir.

Yapılan ziyaret ve tebriklerden dolayı daha çok memnun olduklarını kaydeden Muş Gençlik Meclisi Başkanı Deniz Koçmen ise, 2013 yılından itibaren ilimiz gençliği için çalıştık. 2014 yılı içerisinde 25 farklı etkinlik gerçekleştirdik. Bu çalışmalarımıza tüm hızımızla devam ediyoruz. Meclisimiz Ulusal Gençlik Parlamentosu üyesidir. Ankara’da gerçekleştirilen genel kurul toplantısına katılarak yaptığımız çalışmaları programa katılan 197 kuruluşa anlattık. Seçim sonuçlarına gençlik meclisleri arasında en çok oyu alarak yılın gençlik meclisi seçildik. Gururluyuz. İlimiz gençliği için söyleyecek çok şeyimiz, yapacak çok işimiz var dedi.

Yılın gençlik meclisi olarak seçilmelerinin kendilerini daha çok motive ettiğini vurgulayan Koçmen, Bu süreçte bize destek veren Muş Kent Konseyi Başkanımız Sayın Bayram Coşkun’a, bize destek olan ve olmayan herkese ve meclis üyesi arkadaşlarımıza çok teşekkür ederiz şeklinde konuştu. Yapılan konuşmalardan sonra katılımcılara ikramlarda bulunuldu.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri