Muş’un Malazgirt ilçesinde özel bir rehabilitasyon merkezinde öğretmenlik yapan Musa Ülkü, Adilcevaz’da piknik dönüşü Van Gölü’nün kenarındaki kayalıklardan düşerek yaşamını yitirdi
Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde, arkadaşları ile birlikte Van Gölü çevresinde dolaşan öğretmen, dengesini kaybedip uçurumdan yuvarlanınca hayatını kaybetti.
Edinilen bilgiye göre, Muş’un Malazgirt ilçesindeki özel bir rehabilitasyon merkezinde öğretmenlik yapan Musa Ülkü (55) isimli öğretmen, arkadaşları ile birlikte ziyaret amacı ile Adilcevaz ilçesine geldi. Van Gölü çevresinde gezen öğretmenler akşam saatlerinde Bakımevi mevkiinde dolaşırken Musa Ülkü isimli öğretmen dengesini kaybederek yaklaşık 40 metrelik yükseklikten sahil bölgesine yuvarlandı. Arkadaşlarının haber vermesi üzerine bölgeye giden İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, uzun bir çalışmanın ardından olay yerinde hayatını kaybeden ve İzmir doğumlu olduğu belirtilen öğretmenin cenazesi bölgeden alarak ambulansla Adilcevaz Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Olayla ilgili inceleme ve soruşturma sürdürülürken hayatını kaybeden öğretmenin cenazesinin uçakla Van’dan İzmir’e gönderildiği kaydedildi.
Yaklaşık üç aydır Malazgirt’e gelerek rehabilitasyon merkezinde çalışmaya başladığı belirtilen Musa Ülkü’nün mesai arkadaşları olayın ardından büyük bir üzüntü yaşadıklarını belirttiler.
 Muş`un Sesi Gazetesi