Muş Belediyesi tarafından kış mevsiminde şehir içerisinden toplanan kar ve çöplerin döküldüğü bölgede karların erimesinin ardından ortaya çıkan çirkin manzara, çevrede yaşayan vatandaşlarının tepkisine sebep oluyor.

Kızılağaç yolu üzerindeki Karni Çayı kenarına kış mevsimi boyunca dökülen karlar ve çöpler, yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte sorun olmaya başladı. Çevredeki evlerde yaşayan vatandaşlar havaların ısınması ile birlikte ortaya çıkan kötü manzaraya tepki göstererek, belediyenin soruna biran evvel çözüm bulmasını bekliyorlar. Çöplerin havaların tam anlamı ile ısınmaya başlamasının ardından büyük rahatsızlık vereceğini söyleyen vatandaşlar, “Belediye, kış mevsiminde şehirdeki karları kamyonlarla taşıyıp bu bölgeye döktü. Ancak kepçelerle birlikte toplanan karların arasında çöplerde toplanıyordu. Karların arasına giren çöplerde dolayısı ile buraya taşınmış oldu. Ancak havaların ısınması ile birlikte karlar eriyip gitti, ama çöpler olduğu gibi ortada kaldı. Şimdi bu manzara oldukça kötü bir görüntü oluşturuyor” şeklinde konuştular.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede, şikayetçi olan vatandaşların haklı olduğunu belirterek, belediye olarak bu sorunu en kısa sürede çözeceklerini belirtti. Dede, “Kış mevsiminde karları dökebileceğimiz en iyi alan burasıdır. Karları toplarken çöplerde beraberinde toplanıp bu bölgeye dökülmüştür. Şu anda bu araziye girmek çok zor. Çünkü karlar tam olarak erimemiş. Çöplerin altında hala kar bulunmaktadır. Bu sebeple buraya iş makinesi sokamıyoruz. Ama kısa süre içerisinde bu alana girip çöpleri toplayacağız” dedi. NULL