Duble yol çalışmaları ile genişletilen Muş-Bingöl Karayolu güzergahında bulunan Karasu Köprüsünün genişletilmesi ve yükseltilmesi için başlatılan çalışmalar devam ediyor.

Muş-Bingöl Karayolunda duble yol yapılması için başlatılan çalışmalar kapsamında Karasu Köprüsünün de genişletilmesi ve yükseltilmesi için gerekli çalışmalar devam ediyor.

Karayollarının duble olması ile birlikte köprülerde duble oluyor. Muş-Bingöl karayolu güzergahında bulunan Karasu Köprüsü daha önce duble olarak yapılan karayoluna uygun olması için başlatılan çalışmalar devam ediyor. Özellikle su seviyesinin yükseldiği dönemlerde köprünün sular altında kalmasından dolayı köprünün yükseltileceği bildirildi.

Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından geçen yıl ihalesi yapılan karasu Köprüsünün yapımına mevsim şartlarından dolayı devam edilememişti. Bu yıl başlayan köprü yapım çalışmasının sezon sonuna kadar bitirileceği kaydedildi.

Yolun duble olmasından sonra köprünün olası bir kazaya davetiye çıkardığını kaydeden sürücüler, “yol genişledikten sonra köprü yol göre çok küçük kaldı. Haliyle gelen ve giden sürücüler de bu durumdan olumsuz etkileniyordu. Olası bir kazanın yaşanması içten bile değildi” dediler.

Karayolları Böle Müdürlüğü tarafından bir süreden beridir sürdürülen çalışmalar kapsamında Karasu Köprüsü duble yol kapasitesine uygun bir hale getirilecek. Yolun genişliği ile köprünün genişliğinin bir birbirine denk olması olası bir kazayı önlemiş olacak.

Güzergahta yapılan duble yolların standartlara uygun olması ile birlikte gözler Murat ve Karasu Köprüsüne çevrildi. Köprülerin genişliği ile yolun genişliği arasındaki fark sürücüleri ürkütüyor. Karasu Köprüsünün genişletilmesi için başlatılan çalışmaların Murat Köprüsü içinde başlatılması gerektiğini kaydeden sürücüler, “yol genişledi köprüler eski haliyle kaldı” diyerek tepkilerini belirttiler.
Ancak Murat Köprüsünün de genişletilmesi gerektiğini kaydeden sürücüler burada çalışmaların ne zaman başlayacağını merak ettiklerini kaydettiler.

 Muşun Sesi Gazetesi