Merkez ve Dereiçi mahallelerindeki vatandaşlar, aynı kaynaktan hayvanlarının da faydalandığını belirterek, sağlıksız olmasına rağmen suyu kullanmak zorunda kaldıklarını, başka çarelerinin olmadığını söyledi.

Her gün dereye bidonlarla su almaya giden Saime Uslu, her seçim öncesinde başkan adaylarının, beldenin su sorunun çözeceğine dair vaatlerde bulunduğunu, buna rağmen bir gelişme olmadığını dile getirdi.

Uslu, “Bu çile bitsin istiyoruz. Kış aylarında buradan evlere su kaplarını kaydırarak taşıyoruz, yazın ise el arabaları ile suyu taşıyoruz. 10 yıldır bu sıkıntıyı çekiyoruz. Her seçimde başkan adayları seçimi kazanırsak su sıkıntısını gidereceğiz diyorlar ama bir türlü bu vaatler yerine getirilmedi. Su taşımayı adeta meslek edinmişiz.” şeklinde konuştu.

Yapılan eleştirilerde vatandaşı haklı bulan Belediye Başkanı Aziz Taygar, önceki dönem belediye başkanının mahallelere iki defa su şebekesi çektiğini ancak bunu sadece ödenek almak için yaptığını ileri sürdü.

Taygar, “Burada bir depo yapılmış. Depoda su yok. Sadece göstermelik yapmışlar. İki sefer su parası alınmış sadece belge üzerinde evlere suyun aktığını göstermişler. Yetkililer suyun aktığını söylüyor. Bir gelip baksınlar su akıyor mu acaba.” diye konuştu.

Beldenin 10 kilometre dışındaki bir kaynaktan su ihtiyacının karşılanabileceğini ifade eden Taygar, su sıkıntısını bu yıl çözeceklerini açıkladı.