Skip to main content

Kaldırım ve kanal kapatma çalışmaları sürüyor..

Muş Haber Fotoğrafı

Yeşilyurt Mahallesi’nde kanal kapatma ve kaldırım yapımı çalışmaları mahalle sakinlerini memnun etti. Belediyenin yaz mevsimi ile birlikte başlattığı çalışmalar kapsamında uzun yıllardan beri kaldırımı olmayan Yeşilyurt Mahallesi’ndeki çalışmalar göz dolduruyor.

Kanal kapatma ve kaldırım çalışmalarını sürdüren belediyenin Yeşilyurt Mahallesi’nde başlatmış olduğu kilitli parke taşı ile kaldırım döşeme çalışmaları mahalle sakinlerini memnun ediyor. Şehrin en işlek güzergahlarında kaldırım çalışmalarını sürdüren belediye, kanalların yerine büz boru döşemeleri, kaldırımlara da kilitli parke döşemesi yapıyor.

Muş Belediyesi’nin üç yıl önce başlattığı kaldırım çalışmaları sürüyor. Daha önce İstasyon Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi’nin bir kısmında yapılan kanal kapatma ve kaldırım çalışmaları bu yıl da tüm hızıyla devam ediyor. Bir taraftan karayolları kavşağından Zafer Mahallesine kadar olan güzergahta modern kaldırım çalışmaları yapılırken, öte yandan Yeşilyurt Mahallesi kaldırıma kavuşturuluyor. Önceki yıl Cumhuriyet Caddesi’nde başlayan kanal kapatma ve kaldırım çalışmalarını maddi imkansızlıklardan dolayı geçen yıl yapamayan belediye, bu yıl Cumhuriyet Caddesinde yarım kalan bölümleri ve karayolları kavşağından Zafer Mahallesine kadar olan bölümü elden geçirecek. Kanalları kapatacak olan belediye buraya büz boru döşemesi yapıp, kaldırımları da kilitli parke taşı ile döşüyor. Bordür ve oluk taşları desteği ile yapılacak olan kaldırım çalışmalarının kentin tüm bölgesine yayılması için hazırlıklarını sürdüren ekipler, Yeşilyurt Mahallesi’nde çalışmalarını hummalı bir şekilde sürdürüyorlar.

Hizmetleri kentin dört bir tarafına yayacaklarını ve çalışmalarını da bu doğrultuda sürdürdüklerini ifade eden Belediye Başkanı Necmettin Dede, devam eden kaldırım çalışmaları ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Dede, kentin coğrafi şartları göz önünde bulundurularak döşemelerin yapıldığını ve kış mevsiminin getireceği güçlüklerin hesap edildiğini söyledi. Kaldırım çalışmalarının yıllardır yapılmadığını belirten Dede, çirkin görüntüleri ortadan kaldırıp, daha modern ve göze hoş gelen çalışmalar yapmaya devam edeceklerini söyledi. Cumhuriyet Caddesi’nde de geçen yıldan kalan kaldırım çalışmalarının maddi sorunlardan dolayı yapılamadığını belirten Dede, belediyenin imkanlarını zorlayarak bu çalışmaları bu yıl tamamlayacaklarını söyledi.

Kaldırım çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Necmettin Dede, bir şehrin modern görünüme kavuşması için yol ve kaldırım sorununu tamamen gidermesi gerektiğine işaret etti. Dede, imkanların elvermesi halinde şehir merkezindeki tüm yolların asfaltlanması ile kaldırımların modern hale getirilmesi için projeler üreteceklerini söyledi. Belediyenin darboğazda olduğunu ancak buna rağmen çalışmalarını kentin çeşitli bölgelerine yaydığını ifade eden Dede, geçen yıl başlatılan çalışmaları bu yıl tamamlayacaklarını bunda da en önemli etkenin maddiyat olduğunu ifade etti. Dede, “İstasyon Caddesi’nde yapmış olduğumuz kanal kapatma ve kaldırım çalışmalarının kente ayrı bir hava verdiğini gördük. Aynı çalışmanın Cumhuriyet Caddesi’nde de yapılmasına karar verdik. Ana ve ara sokaklardaki tüm kaldırımları kilitli parke taşı döşemesi ile yapmak istiyoruz. Karayolları kavşağından Tren Garı’na kadar olan bölümde çalışmalarımız devam ediyor. Otogar’dan Yeşilyurt Mahallesi’ne kadar olan güzergahta modern kaldırım çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde konuştu.

 Topkan Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta Besiciler Yaylalarda Koyun Kırpmaya Başladı

Muş’ta havaların ısınmasıyla birlikte yaylalara çıkan besiciler, hayvanlarının yazlık bakımlarına başladı. Kurtik Dağı…

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Eğitim Haberleri

Bejna Fırat’ın İlham Veren Hikayesi

Varto’dan Yükselen Bir Başarı Hikayesi: Bejna’nın Azmi ve İyilikseverlerin Dayanışması Muş’un Varto ilçesine…

Muş’ta Coşkulu Mezuniyet Töreni

Muş’ta gerçekleşen mezuniyet töreni, Vali Avni Çakır ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Alican’ın…

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri