Muş Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Eyüp Bölük Çorum Jandarma Alay Komutanı olarak atandı.Yaklaşık 2 yıldır Muş Jandarma Alay Komutanı olarak görev yapan Kıdemli Albay Eyüp Bölük’ün Çorum Jandarma Alay Komutanı olarak atandığı bildirildi. Alınan bilgilere göre Bölük’ten boşalacak olan Muş Jandarma Alay Komutanlığı görevine de Adıyaman Jandarma Alay Komutanının atandığı açıklandı.

2 yıldır Muş’ta görev yapan Kıdemli Albay Eyüp Bölük’ün yeni görevine başlamak üzere Temmuz ayında Muş’tan ayrılacağı bildirildi. Sosyal yönü ile dikkat çeken ve sürekli vatandaşlarla bir araya gelmeye özen gösteren Kıdemli Albay Eyüp Bölük özellikle kırsal bölgelerdeki uygulamalarda da yer aldı.

Gittiği bölgelerde vatandaşlarla samimi diyaloglar oluşturan ve çocukların eğitimlerini aksatmamamı için uyarılarda bulunan Bölük, özellikle kız çocuklarına nasihatlerde bulundu.

Uzun bir süre Muş’ta Garnizon Komutanlığı görevini de sürdüren Bölük, 2 yıllık hizmet süresini tamamladıktan sonra Çorum Jandarma Alay Komutanı olarak görevini sürdürecek.

 Muşun Sesi Gazetesi