80. Yıl Cumhuriyet Çocuk Yuvası’nda barınan çocuklar ilk kez uçağa binip havaalanını gezdiler. Devlet Hava Meydanları Muş Müdürlüğü yetkilileri, çocukların uçakları tanıması amacı ile öğrencileri havaalanında ağırlayıp uçağa bindirerek, bilgilendirdiler. Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin 75. kuruluş yıldönümü münasebetiyle düzenlenen gezi programında öğrencilere Muş Havaalanı ile uçak tanıtıldı. Muş Devlet Hava Meydan Müdürlüğü tarafından Muş 80.Yıl Cumhuriyet Çocuk Yuvası’nda barınan kimsesiz çocuklar hava meydanı ve uçakları tanıtmak amacıyla gezdirilerek bilgi verildi. Korkut ve Hasköy ilçelerinden 100’er öğrenci ve Muş Yetiştirme Yurdu ile 80. Yıl Cumhuriyet Çocuk Yuvası’nda barınan 100 öğrenci 5 gün süre zarfında gruplar halinde havaalanı ve uçağı gezecekler.

Öğrencilerin hem havaalanını hem de uçağın içerisini görmeleri amacıyla gezi düzenlediklerini belirten Muş Devlet Hava Meydanları İşletmesi Müdürlüğü yetkilileri, amaçlarının çocukların hava ulaşımı hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak olduğunu söyledi.

İlk defa havaalanına geldiklerini ve ilk defa bir uçağa binme şansını yakaladıklarını belirten çocuklar, özellikle uçağı gezerken çok heyecanlandıklarını söylediler. Havaalanı konusunda ilgililerden bilgi aldıklarını söyleyen çocuklar gezi esnasında çok şey öğrendiklerini ve ilk kez uçağı görmenin mutluğunu yaşadıklarını söylediler.

 Topkan Haber Ajansı