Skip to main content

İkinci kat asfalt çalışmaları sürüyor.

Muş Haber Fotoğrafı

Bu yıl yeni asfalt çalışmasının yapılmadığı ve geçen yıllarda yapılan asfalt yolların ömrünün uzaması için ikinci kat asfalt çalışmalarının yapıldığı belirtilerek, kış mevsimi öncesinde de tüm köy yollarının onarımdan geçirileceği kaydedildi.

İl genelinde sürdürülen yol çalışmaları ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Vali Erdoğan Bektaş, bu yıl yeni asfalt çalışması yapmadıklarını ancak ikinci kat asfalt çalışmalarına ağırlık verdiklerini söyledi. Kıştan önce tüm köy yollarını elden geçireceklerini ve yolların çamurdan kurtulacağını kaydeden Vali Erdoğan Bektaş, sanat yapılarını elden geçireceklerini, ulaşımda sıkıntı yaşayan köyleri bu çileden kurtaracaklarını söyledi. Köy-Des Projesi kapsamında daha önce yapılan asfalt çalışmalarına bu yıl ilave yapmayacaklarını kaydeden Vali Bektaş, köy yollarında ikinci kat asfalt çalışması yaptıklarını ve stabilize çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Köy-Des Projesi kapsamında il genelinde bir takım çalışmaların devam ettiğini kaydeden Bektaş, daha önce köy yollarında yapılan asfalt çalışmalarını kurtarmak için ikinci kat asfalt çalışmalarının yapılması gerektiğini ve bunun için de bu yıl köy yollarında ikinci kat asfalt çalışmalarını gerçekleştirdiklerini söyledi. Makamında düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulunan Vali Bektaş, kıştan önce Muş’taki tüm köy yollarının çamurdan kurtulacağını ve çalışmaların bu doğrultuda olduğunu ifade etti. Birinci kat asfalt çalışması kesinlikle yapmadıklarını belirten Vali Bektaş, daha önce asfalt yapılan yollara ikinci kat asfalt atmak zorunda olduklarını aksi takdirde asfaltın bir mana teşkil etmeyeceğini belirtti.

Köy-Des çalışmaları ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Vali Erdoğan Bektaş, “Geçen seneden ikinci kat asfalt ihtiyacı olan bütün yollara ikinci kat asfalt yapacağız. Yeni bir metre dahi asfalt yapmayacağız. Asıl benim burada hevesim iddiam, yapmak istediğim şey, bir defa bu sene kıştan önce mezraları da yapıyoruz ama elimiz değdikçe bu yıl asıl köy merkezi olarak, çamurdan kurtarmak istiyoruz. Büz ve menfez eksikliğinden dolayı kirlenen köyümüz kalmayacak. Yollarda ekiplerimiz çalışmakta, önce yola dozeri sokuyoruz yolu bir kere ayağı kaldırıyoruz. Eksiğini gediğini büyük ölçüde yapılması gereken onarımı yapıyoruz. Daha sonra stabilizesini yapıyoruz, büzünü, menfezini yapıyoruz. Bu şekilde il genelinde kıştan önce çamur olan yağmur yağıldığında girilemeyen köy kalmayacak diyorum” şeklinde konuştu.

Hasköy ilçesinden Bitlis’in Mutki ilçesi ile bağlantısı olan yolun ulaşıma açılması için gerekli çalışmaların yapılacağını ifade eden Bektaş, “Hasköy’de Mutki yoluna hizmet edeceğiz. Çünkü o yol Mutki’nin, Muş ile olan bağını güçlendirecek ve dışarıdan gelen her katkı ilave bir katkı olacak. Köylerde çalışıyoruz, çalışmaya durmadan devam edeceğiz. Bu çalışmalar kapsamında, büz döşemesi, menfez yapımlarına devam ediyoruz. Yapmamız gereken bir iki tane köprü çalışmamız var. Bunların yapımı için bu yıl paramız yeterli gelmeyecek ama büz ve menfez yapımı işi aralıksız bir biçimde devam edecek” dedi.

 Topkan Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta Besiciler Yaylalarda Koyun Kırpmaya Başladı

Muş’ta havaların ısınmasıyla birlikte yaylalara çıkan besiciler, hayvanlarının yazlık bakımlarına başladı. Kurtik Dağı…

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Eğitim Haberleri

Bejna Fırat’ın İlham Veren Hikayesi

Varto’dan Yükselen Bir Başarı Hikayesi: Bejna’nın Azmi ve İyilikseverlerin Dayanışması Muş’un Varto ilçesine…

Muş’ta Coşkulu Mezuniyet Töreni

Muş’ta gerçekleşen mezuniyet töreni, Vali Avni Çakır ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Alican’ın…

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri