Skip to main content

Hayvanlar bataklıktan kurtarıldı

Muş Haber Fotoğrafı

  Çatbaşı, Güzeltepe ve Suvaran köylerinin sınırındaki su kanalına düşen büyükbaş hayvanlar, büyük bir zorlukla kurtarıldı. Kanalda oluşan bataklığa saplanan hayvanları kurtarmaya çalışan köylüler, daha önce birçok hayvanın telef olduğu kanaldan halatlarla hayvanlarını çıkarmaya çalıştılar.

Traktörlere bağlanan halatlarla çekilen hayvanlar, bin bir zorlukla bataklıktan kurtarıldı. Köylülerin imece usulü hayvanlarını kurtarmalarının ardından bir açıklamada bulunan Güzeltepe Köy Muhtarı Kerem Sönmez, daha önce de hayvanların bu bataklığa düştüğünü ve yine aynı zorluklarla hayvanları kurtardıklarını söyledi. Kanalın bataklığa dönüştüğünü ve bu nedenle birçok sorun yaşadıklarını ifade eden Sönmez, kanalın onarımının yapılmasını ve hayvanların rahat bir şekilde su içebilmesini istediklerini belirtti.

Hayvanların, kanalda sorun olmadığı zamanlarda buradan su içtiğini ve kanalın hayvanların su ihtiyacını karşılamada çok önemli olduğunu ifade eden Sönmez, kanalın yapılması için yetkililerden yardım beklediklerini de dile getirdi. En Az 10 Tane Hayvanımız Telef Oluyor Kanalın köylülere büyük sorun yaşattığını ve bugüne kadar birçok hayvanlarının telef olduğunu söyleyen Sönmez, kanalın tekrar eski haline getirilmesi talebini yineledi. Kanalın yapılmaması halinde hayvanların buradan su içemeyeceklerini ve benzer sorunların yeniden yaşanacağını ifade eden Sönmez: Ben devletten şunu istiyorum, bu kanalı eski haline getirsin, hayvanlarımız tekrar burada su içsin.

Bizim başka çaremiz yoktur. Hayvan ya su içemez, su içerse de bu dereden geçiyor. Başka bir yol yoktur. Bu dereyi tekrar eski haline getirmelerini rica ediyorum diye konuştu. Devlet Buna Bir Müdahale Etsin Köylerinde hayvancılığın geçim kaynağı olması nedeniyle herkesin hayvanı olduğunu belirten Kerem Sönmez her yıl hayvanların kanala düşmesi nedeniyle büyük sıkıntı yaşadıklarını ifade etti.

400 dönümlük kanalda hayvanların telef olduğunu, bu sefer hayvanları kurtardıklarını ancak büyük sıkıntı yaşadıklarını söyleyen Sönmez: En az biz 50 kişi toplanıp geliyoruz ve bu hayvanları çıkarıyoruz. Her sene her sene biz belki günde 10 tane hayvanı çıkarıyoruz bu çamurdan. Şimdi bunun çaresi ne ise devlet buna bir müdahale etsin şeklinde konuştu. 

Muş Ovası Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

İçişleri Bakanlığı Muş’a Personel Alıyor

İçişleri Bakanlığı çeşitli illerde görevlendirilmek üzere 1608 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Başvurular…

Eğitim Haberleri

Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi

“İlimizde Millî Eğitim Bakanlığı’nın Düzenlediği Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi” Millî Eğitim…

Muşlu Öğrenciler Proje Yarışmasında Bölge Birincisi Oldu

Muş’taki ortaokul öğrencileri, bilimsel çalışmalarıyla büyük bir başarıya imza attı. TÜBİTAK 2204-B Ortaokul…

Kültür Sanat Haberleri

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri